Tudomány koronavírus

Koronavírus: beteg gyerekeket vizsgáltak

Egy új kutatás alapján a gyermekeknél valóban enyhébb tüneteket okoz az új koronavírus, emiatt pedig nagyban hozzájárulhatnak a kórokozó terjedéséhez – írja az IFLScience. A szakértők eddig is tudták, hogy a gyermekeket jóval kevésbé fenyegeti a vírus, kilenc év alattiaknál még csak súlyos tüneteket sem tapasztaltak.

Koronavírus: különös okból gyerekekre nem olyan veszélyes
Mennyire súlyos a járvány, hány embert betegíthet meg egy fertőzött személy és miért fontos megtalálni a nulladik beteget?

Hogy jobban megértsék a betegség gyerekekre gyakorolt hatását, Ji Csu, a Kantoni Orvostudományi Egyetem munkatársa és kollégái nem specifikus tüneteket produkáló kínai gyerekeket vizsgáltak. Egy 745 gyermekből és 3000 felnőttből álló csoportban csupán a gyermekek 1,3 százaléka produkált pozitív tesztet, míg a felnőtteknél az arány 3,5 százalék volt.

Az érintett gyermekek közül tíz került kórházba a vírus miatt, a legfiatalabb két hónapos, a legidősebb 15 éves volt.

Mind tünetmentesek voltak, vagy enyhe tüneteket, így köhögést, torokfájdalmat és orrdugulást mutattak.

A gyermekeknél a radiológiai és a laboratóriumi teszteken is enyhébb elváltozásokat tapasztaltak. Tüdőgyulladásra utaló egyértelmű jeleket például nem azonosítottak náluk, az orrból és a torokból vett mintáik negatívak lettek, a végbélből vettek viszont meglepő módon pozitívak voltak.

A gyermekek mind felépültek a fertőzésből, a szakértők szerint ennek ellenére akár még tüneteik eltűnése után is terjeszthették a vírust. A kutatók szerint a gyermekek esetében alternatív szűrési módszerekre lehet szükség.

Kiemelt kép: Getty Images

Ajánlott videó

Olvasói sztorik