A kormányzat nem tervez új adót a fúrt kutakra, szerintük egyszerűsödik az engedélyezés, de azért 3000 forintot csak ki kell fizetni. Az illegális vízkivétel az egész ország vízháztartását veszélyezteti.
A nagymama valószínűleg tévedett, amikor azt mondta, pohárszámra kell magunkba dönteni a vizet. Ha valaki mégis komolyan veszi a tanácsot, az kifejezetten káros következményekkel is járhat.