A magyar autósok többsége csak az első hó lehullta után vált téli gumira, bár ekkor az őszi kedvezményekből már nem részesülhet. A gumik gyártása ugyan egyre többe kerül, az éles piaci verseny miatt a nagyközönség alacsonyabb árakkal találkozhat. A biztosítóknak mindegy, milyen gumit használt a balesetet szenvedő autó.