Sok ezer élelmiszerbolt mehet tönkre a kistelepüléseken a trafikok megnyitása után, a csökkenő élelmiszerpiacon a kisboltok számára a legkisebb forgalomkiesés is végzetes lehet.
A kereskedők szerint veszélybe kerültek a falusi kisboltok amiatt, hogy a dohányboltokban majd üdítőt, szeszes italt, kávét is lehet árusítani. A forgalomkiesést ugyanis nem valószínű, hogy túlélnék.