leépítés

A petrozsényi országos bányatársaság közleménye szerint a dolgozók egy hét múlva kapják meg az értesítő levelet, és április közepéig mind az 1600 személyt elbocsátják végkielégítéssel. A román bányaipar fellegvárának számító, főleg szénben gazdag Zsil-völgyében működő állami társaságnak jelenleg több mint 10 ezer alkalmazottja van. Romániában az idén januárban 8,1 százalék volt a munkanélküliségi ráta, miután [...]
2010. 03. 03. 10:51
A LOT vezetése új megállapodásra akar jutni a szakszervezeti vezetőkkel a tervezett megszorításokról, mivel a tavaly októberben kötött egyezség április 1-jén érvényét veszti. A társaságnál az átszervezés beindítása óta 216 munkahely szűnt meg, a cégnél jelenleg 3500-an dolgoznak. A LOT többsége állami tulajdonban van, az alkalmazottak közel hét százalékot birtokolnak. A kormány privatizálni akarja a [...]
2010. 03. 03. 07:51
Mark Thompson a brit közszolgálati médiatársaság keddi állománygyűlésén bejelentette: a főbb intézkedések között van két rádióállomás bezárása, valamint a internetes oldalak felének megszüntetése 2013-ig. A BBC negyedével kevesebbet költene az online tartalomszolgáltatásra, és 600 millió fontot (185 milliárd forintot) csoportosítana át minőségi programok gyártására. A brit sajtószakszervezet “politikai indíttatásúnak” nevezte a terveket, a londoni parlament [...]
2010. 03. 02. 14:36
Olvasói sztorik