honnan jöttünk?

Milyenek lehettek az első emberek a Földön, hová tűnt a többi emberfaj, és tényleg vannak-e hiányzó láncszemei az emberi evolúciónak. A Honnan jöttünk? című cikksorozatunkban többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ szakértők segítségével. A csimpánz és a Homo sapiens utolsó közös ősétől egészen a modern emberig vesszük végig, miként néztek ki, és hogyan élhettek az előttünk létező emberfélék.

Köztudott tény, hogy napjainkban egyetlen emberfaj él csupán a Földön, ez azonban nem volt mindig így. Néhány tízezer éve még számos rokonunk járta a kontinenseket, ám szinte egy időben mindannyian eltűntek, ezzel mi maradtunk nemünk utolsó képviselői a világon. De vajon hová lettek a többiek?
2025. 08. 30. 14:01
Az egész tudományos világot megdöbbentette, amikor egy mélyen a föld alatt húzódó járatrendszerben két barlangász emberi csontokra bukkant. A maradványok ugyanis egy olyan, addig ismeretlen fajhoz tartoztak, amelynek létezését a mai napig nem tudják megmagyarázni a szakértők.
2025. 07. 12. 13:58
Olvasói sztorik