Megemelkedik az idén, mégpedig a költségvetési törvény alapján a tavalyi 7,0-ról 7,58 százalékra az a kamat, amelyet a költségvetésnek kell fizetnie a Magyar Nemzeti Bank (MNB) részére a még 1991 előtti évekből származó államadósság után – közölte a jegybank. A kamatemelkedés első pillantásra furcsának tetszhet. Az előírások szerint a régi adósságok után fizetendő kamat meghatározásakor [...]
2003. 01. 09. 08:00