Magyar idő szerint vasárnap kora délután tartott sajtótájékoztatót a Pentagon, ahol az amerikai vezetés főbb pontjait ismertették annak kapcsán, hogy az Egyesült Államok közvetlenül is beszállt Irán és Izrael konlfiktusába.
Irak szerint az iráni nukleáris létesítmények elleni amerikai csapások veszélyeztetik a térség stabilitását, súlyos fenyegetést jelent a közel-keleti békére és biztonságra.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója az iráni nukleáris létesítmények elleni amerikai támadások miatt rendkívüli ülést hívott össze. Rafael Grossi az X platformon jelentette be, hogy a NAÜ kormányzótanácsa hétfőn vitatja meg a támadás következményeit.
Az Egyesült Államok iráni atomlétesítmények elleni támadásait követően súlyos következményeket helyezett kilátásba Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter.
Az ausztrál kormány szóvivője egyértelműnek nevezte, hogy Irán nukleáris és ballisztikus programja fenyegetést jelent a nemzetközi békére és biztonságra.
Irán szerint a fordói, natanzi urándúsító üzemek, illetve az iszfaháni uránátalakító elleni támadások a nemzetközi jog megsértését jelentik, ezért felszólította a nemzetközi közösséget, hogy ítélje el azokat.