Pályán kívül

Földhöz csapódott ejtőernyős miatt csúszott a mérkőzés

A Sydney Swans – West Coast Eagles ausztrál futball mérkőzés éppen Anzac napra esett szombaton, melynek keretein belül a szigetoszágiak megemlékeznek az első világháború őket is érintő csatájáról.

Ennek megfelelően ünnepi köntösbe öltöztették a mérkőzést, melynek egyik epizódja a labda speciális, égből való érkezése lett volna.

A három ejtőernyős közül az első kettő épségben landolt, harmadik társuk azonban túl gyorsan közeledett a föld felé, végül nagy erővel csapódott a gyepszőnyegbe és eszméletét vesztette.

The third guy gets stretchered off with a broken leg. That was soooo loose! #parachute #scg #anzacday

A video posted by Ben (@bagginstagram) on Apr 22, 2016 at 8:24pm PDT

Egyből kórházba szállították, ahol törött medencecsontot diagnosztizáltak nála.

A meccs végül tíz perces csúszással kezdődött, s az ejtőernyős mellett az Eagles is beleállt a földbe, hiszen 39 pontos vereséget szenvedtek (88-49).