Forma-1

Garantált az izgalom: Verstappen és Hamilton egymás mellől rajtol

MARK THOMPSON / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / GETTY IMAGES VIA AFP

Az összetettben élen álló Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíja időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről Austinban.

A 24 éves pilótának ez az idei kilencedik, és pályafutása 12. pole pozíciója. Pár perccel a Q3 vége előtt Lewis Hamilton állt még az élen,

de aztán Verstappen 1:32.910 perces ideje révén 209 ezreddel megelőzte a hétszeres világbajnokot.

A harmadik rajtkockát Verstappen csapattársa, a mexikói Sergio Pérez foglalja majd el.

Hamilton csapattársának, Valtteri Bottasnak a versenyautójában a Mercedes istálló a hétvége előtt kicserélte a hibridmotor belsőégésű részét, ezért a finn versenyző a szabályok értelmében öthelyes rajtbüntetést kapott, így – mivel negyedik lett az időmérő edzésen – a futamot majd a kilencedik pozícióból kezdheti meg.