Bryn Lennon / Getty Images
Forma-1 sport

Valtteri Bottas szárnyal, mióta bejelentették, hogy év végén csapatot vált

Amióta bejelentette az Alfa Romeo, hogy 2022-től Valtteri Bottas lesz a csapat egyik pilótája, a Mercedes versenyzője megtáltosodott a Forma-1-ben.

Bottas elhagyja a Mercedest, az új csapata is megvan
Azt is sejteni lehet, ki lesz az utódja.

A Török Nagydíjat hibátlan vezetéssel megnyerte, kis híján rajt-cél győzelmet aratva, ráadásul a leggyorsabb körért járó extra pontot is bezsebelte. Monzában szintén megnyerte a sprintversenyt, majd a futamon a 19. helyről rajtolva lett harmadik, míg Szocsiban ötödik helyen zárt.

Ezzel Valtteri Bottas szerezte a legtöbb pontot az egész F1-es mezőnyből az elmúlt három futamban.

Az idei Forma-1-es szezonból még hat futam van hátra, a finn pilóta összesítésben harmadik helyen áll a világbajnoki táblázaton 177 ponttal.