MEXICO CITY, MEXICO - OCTOBER 28: Lewis Hamilton of Great Britain driving the (44) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes WO9 on track during the Formula One Grand Prix of Mexico at Autodromo Hermanos Rodriguez on October 28, 2018 in Mexico City, Mexico.  (Photo by Mark Thompson/Getty Images)

Élő történelem: Lewis Hamilton ötszörös világbajnok

Címét megvédve ötödször lett Forma-1-es világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája, aki a vasárnapi Mexikói Nagydíjon negyedikként ért célba, és két futammal az idény vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben.

A mexikóvárosi futamot a tavalyihoz hasonlóan Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte meg, a második helyen Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája, a harmadikon pedig csapattársa, a finn Kimi Räikkönen zárt. Verstappen az idén másodszor, pályafutása során ötödik alkalommal nyert futamot.

Hamilton a Forma-1 történetének második ötszörös vb-győztese, korábban ez csak az argentin Juan-Mauel Fangiónak sikerült az 1950-es években. A csúcsot változatlanul a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher tartja.

A vasárnapi futamon Hamilton a harmadik helyről egészen kiválóan kapta el a rajtot, megelőzte a pole pozícióból startoló Daniel Ricciardót (Red Bull), de a második kockából induló Verstappent nem tudta kikerülni az első kanyar előtt. A negyedik-ötödik helyen Vettel és Hamilton csapattársa, Valtteri Bottas küzdött egymással, végül a német ferrarisé lett a negyedik pozíció.

Az első kör végén Verstappen, Hamilton, Ricciardo volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, negyedikként Vettel, ötödikként Bottas, a hatodik pozícióban pedig Räikkönen haladt. Hamilton és Bottas közvetlen egymás után, a 12. körben bent járt a boxban kerékcserén, egy körrel később pedig Ricciardo is friss abroncsokat kapott. Verstappen a vezető helyről a 14. körben állt ki kerékcserére, majd az ideiglenesen az élen álló Vettel a 17. körben, csapattársa, Räikkönen pedig közvetlenül utána hajtott a boxba.

Az élmezőnyben a kerékcserék után nem változott a helyzet, a dobogós pozíciókban sorrendben Verstappen, Hamilton és Ricciardo száguldott. Vettel a 34. körben megelőzte Ricciardót és feljött a harmadik helyre, öt körrel később pedig a célegyenesben Hamilton mellett is elment, így már második volt.

A 47. körben Ricciardo utolérte Hamiltont és elment mellette, így ismét harmadik volt, Hamilton pedig a boxba hajtott kerékcserére. Ugyanígy tett Vettel és Verstappen, majd Bottas is, Ricciardo azonban nem állt ki új gumikért.

Húsz körrel a leintés előtt Verstappen, Ricciardo, Vettel volt az első három sorrendje, Hamilton pedig ötödikként száguldott Räikkönen mögött. Ricciardo műszaki hiba miatt 10 körrel a vége előtt feladni kényszerült a futamot, így a Red Bullnak nem jött össze a kettős győzelem, Verstappen viszont az F1 történetének első olyan versenyzője lett, aki pályafutása során úgy nyert öt futamot, hogy 79 versenyén egyszer sem rajtolt a pole pozícióból.

Az idei vb két hét múlva, Brazíliában folytatódik.

Élő hírfolyam

Lewis Hamilton megcsinálta, ötszörös világbajnok

Egy felettébb unalmas versenyen nyerte meg karrierje ötödik világbajnoki címét Lewis Hamilton, a Mercedes brit legendája. A Mexikói Nagydíjat Max Verstappen húzta be senkitől sem zavartatva, mögötte Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen ért be, a friss ötszörös bajnok a negyedik helyen végzett.

Hamilton ezzel egy polcra került Michael Schumaherrel és a hozzá hasonlóan ötszörös győztes Juan Manuel Fangióval.

Még 11 kör van - szerencsére

Az ég világon nem történt semmi az elmúlt körökben. Verstappen, Ricciardo, Vettel, Räikkönen és Hamilton a sorrend. Lehet kivenni a hűtőből a pezsgőket, itt bizony ünneplés lesz.

Hamilton bajban lehet

Már Daniel Ricciardo is támadja, így könnyen megtörténhet, hogy visszaesik a negyedik helyre. Emlékezzünk azért: Vettelnek nyernie kell, Hamiltonnak pedig a nyolcadik helyen, vagy hátrébb kell végeznie ahhoz, hogy ne dőljön el ma a vb-cím.

Vettel elment Hamilton mellett is!

A Ferrarin jól működnek a gumik, a Mercedesen már nem. Az eredmény? Vettel elkapta Lewis Hamiltont is, így már ő a második, a brit a harmadik. Ez még mindig azt jelenti, hogy Hamilton lesz a világbajnok.

Hoppá! Egy előzés!

Sebastian Vettel nagyon ügyesen cserkészte be Ricciardót, és kiváló taktikával megelőzte. Ez volt nagyjából az első előzés az (él)mezőnyben.

Egy picike izgalom?

Sebastian Vettel beérte a gumijaival szenvedő Daniel Ricciardót, és nagy csata van a két versenyző között. Vagyis csak lenne, mert jelenleg virtuális Safety Car van érvényben, mert Carlos Sainz autója megadta magát. De ahogy vége, a két pilóta nyüstölheti egymást.

Hamilton és Bottas kerékcserén

A két Mercedes már nagyon korán jönnek cserélni, mivel úgy vélték, hogy a Red Bull (Ricciardo) a boxban akarna előzni. A 13. körben jött az ausztrál is, ám a Mercedes taktikája bevált. Minden maradt a régiben. A futamot magabiztosan vezető Max Verstappen is jött, ő a 14. körben állt ki, így ideiglenesen Vettel áll az élen.

Vettelnek esélye sincs?

A Ferrari négyszeres világbajnoka nem tud közelebb kerülni a harmadik helyen autózó Daniel Ricciardóhoz sem, miközben Hamilton és Verstappen tovább növeli előnyét.

Max Verstappen már el is húzott

A mexikói pályát nagyon érző Red Bull-pilóta, Max Verstappen már több mint kettő másodperccel vezet Lewis Hamilton előtt, és közel négy másodperccel csapattársa, Daniel Ricciardo előtt. Sebastian Vettel egyelőre messze lemaradva a negyedik helyen áll – neki, ugye, csak muszáj nyernie, ha életben szeretné tartani az esélyeit a vb-címre.

Hamilton bődületeset rajtolt

Az ötödik vb-címére készülő brit pilóta valósággal kilőtt a rajtrácsról, és végül a második helyre ért fel a közben hozzá hasonlóan berobbanó Max Verstappen mögé. Daniel Ricciardo már csak a harmadik, Vettel maradt a negyedik.