Élő Forma-1

Bottas elengedte Hamiltont, aki nagy lépést tett a címvédés felé

Lewis Hamilton nyerte az Orosz Nagydíjat a csapattársa, Valtteri Bottas, valamint a legnagyobb riválisa, Sebastian Vettel előtt. Hamilton ezzel 50 pontra növelte előnyét az összetettben, és már csak 5 futam van hátra.

A brit pilótának ez volt idei nyolcadik győzelme, pályafutása során pedig már hetvennél jár.

A Mercedesnek biztosan foglalkoznia kell majd Bottas lelkével, mert a finn versenyzőnek szóltak, hogy engedje el a Vettel által megközelített Hamiltont.

Toto Wolff, a Mercedes csapafőnöke Bottasnak: Nehéz nap volt neked is, nekünk is. Beszéljük meg a verseny után!

A futam hőse a 21. születésnapját ünneplő Max Verstappen volt, aki a 19. helyről indult, de nagyon sokáig vezetett, végül az ötödik lett.

A rajtot az első két sorokból indulók egyformán jól kapták el, Vettel mintha egy hajszálnyival gyorsabban reagált volna Hamiltonnál, és meg is támadta a címvédőt, de nem tudta megelőzni.

Az első kör végén Bottas, Hamilton, Vettel volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, negyedikként Kimi Räikkönen (Ferrari) haladt, a monacói Charles Leclerc (Sauber) pedig ötödiknek jött fel, miközben Verstappen a harmadik körben már kilencedikként autózott.

A 10. körben Bottas előnye egy másodperc körüli volt Hamiltonnal szemben, közben Verstappen az ötödik helyig jött fel, így a rajt utáni 10 körben 14 pozíciót javított.

A kerékcserék sorát Bottas kezdte meg a 12. körben, eggyel később Vettel is a boxba hajtott friss abroncsokért, a Mercedes pedig azonnal kihívta kerékcserére Hamiltont,

azonban a brit címvédőnek minimális különbséggel ugyan, de nem sikerült Vettel elé visszatérnie a pályára.

Hamilton nem várt sokáig, azonnal elkezdte támadni Vettelt, és a második próbálkozásakor egy agresszív és nagyon határozott manővernek köszönhetően sikerrel is járt, megelőzte riválisát.

A vezetést ideiglenesen Verstappen vette át, a holland versenyzőt azonban hamar utolérte a Bottas, Hamilton, Vettel trió, a Mercedes finn pilótája pedig a 25. körben maga elé engedte az ötödik vb-címéért hajtó csapattársát, miután a csapattól utasítást kapott erre.

Hamilton a 42. körben beérte Verstappent az élen, de megelőzni nem tudta, azonban egy körrel később a holland pilóta kihajtott a boxba kereket cserélni. Innentől pedig Hamilton nem engedte át az első helyet, és nagy lépést tett az ötödik vb-győzelmet felé.

A vb jövő hétvégén Szuzukában, a Japán Nagydíjjal folytatódik.

Orosz Nagydíj, a pontszerzők:

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:27:32.054 óra
2. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 2.545 másodperc hátrány
3. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 7.487 mp h.
4. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 16.543 mp h.
5. Max Verstappen (holland, Red Bull) 31.016 mp h.
6. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 1:20.451 perc h.
7. Charles Leclerc (monacói, Sauber) 1:38.390 p h.
8. Kevin Magnussen (dán, Haas) 1 kör h.
9. Esteban Ocon (francia, Force India) 1 kör h.
10. Sergio Perez (mexikói, Force India) 1 kör h.

Bottas elengedte Hamiltont, aki tett egy újabb lépést a címvédés felé

Lewis Hamilton nyerte az Orosz Nagydíjat a csapattársa, Valtteri Bottas, valamint a legnagyobb riválisa, Sebastian Vettel előtt. Hamilton ezzel 50 pontra növelte előnyét az összetettben, és már csak 5 futam van hátra. A Mercedesnek biztosan foglalkoznia kell majd Bottas lelkével, mert a finnek szóltak, hogy engedje el a Vettel által megközelített Hamiltont. A futam hőse a 21. születésnapját ünneplő Max Verstappen volt, aki a 19. helyről indult, de nagyon sokáig vezetett, végül az ötödik lett.

Hamilton megnyerte

2014 és 2015 után harmadszor lett első Szocsiban, így folytatódott a Mercedes nagy sorozata az Orosz Nagydíjon.

50 pontra nőhet Hamilton előnye

A címvédő magabiztosan menetel az újabb futamgyőzelem felé, míg Vettel egyelőre a harmadik. Ha így marad, újabb tíz ponttal nő a különbség a tabellán.

Eddig vezetett Verstappen

Utolsónak a mezőnyből ő is kiment a bokszba. Az új gumikkal az 5. helyre jött be. 14 másodperc a hátránya a negyedik Räikkönen mögött.

Hülkenberg most tudta meg

– A Red Bull vezet?

– Igen.

– Az meg hogy a fenébe lehet?

– Nem volt még kint a bokszban Verstappen.

Ez a beszélgetés zajlott le a Renault német pilótája és a mérnöke között. Vicces volt.

Itt a Verstappen-Hamilton csata

Verstappen keményen megvédte az első helyét. E közben a VIP-részlegesen Vlagyimir Putyin haverkodik az F1 korábbi királyával, Bernie Ecclestone-nal.

Bottas azért rákérdezett

Mármint arra, hogy miért is kellett elengednie Hamiltont. A csapat szépen elmagyarázta neki, hogy Vettel túl közel volt, és Hamilton vb-címe a prioritása.

Féltávnál járunk

Verstappen, Hamilton, Bottas, Vettel, Räikkönen, Ricciardo, Hülkenberg, Leclerc, Magnussen, Pérez az első tíz sorrendje.

Bottas-Hamilton helycsere

A finn elegánsan lehúzódott, Hamilton pedig elment a csapattárs mellett, így most Bottas védi a hátat Vetteltől.

1,1 mp a különbség

Vettel kezd közelíteni Hamiltonhoz. A brit a harmadik, a Ferrari németje most a negyedik.

Kőkemény ultimátum!

Oconnak megmondták a bokszból, hogy három köre van, hogy megelőzze Magnussent. A csata a 9. helyért megy.

Verstappen az élen!

A lágy gumikkal rajtoló holland egyelőre nem volt a bokszban, és most ő vezet. Szép kis szülinapi ajándék lenne, ha ezt behúzná!

Hamilton visszaelőzte Vettelt

A DRS segítségével támadta a címvédő a németet, és a jobb tapadásnak köszönhetően végül el is ment Vettel mellett.

Nem tudott visszajönni Vettel elé

“Hogy történhetett meg ez srácok? – érdeklődött Hamilton, mert hiába sietett a csapata, Vettel elé tudott kerülni. Jelenleg Räikkönen, Verstappen, Bottas, Vettel, Hamilton a sorrend.

Lewis, csak csináld!

Ez volt az ukáz Hamiltonnak, de mégis behívta őt a csapat a bokszba. 2,5 mp alatt lezavarták a kerékcserét.

Vettel is gyorsan kiment

Egy körrel Bottas után, 2.8 mp alatt végzett a bokszban. Mi lesz erre Hamiltonék válasza?