Élő Forma-1

Bottas elengedte Hamiltont, aki nagy lépést tett a címvédés felé

Lewis Hamilton nyerte az Orosz Nagydíjat a csapattársa, Valtteri Bottas, valamint a legnagyobb riválisa, Sebastian Vettel előtt. Hamilton ezzel 50 pontra növelte előnyét az összetettben, és már csak 5 futam van hátra.

A brit pilótának ez volt idei nyolcadik győzelme, pályafutása során pedig már hetvennél jár.

A Mercedesnek biztosan foglalkoznia kell majd Bottas lelkével, mert a finn versenyzőnek szóltak, hogy engedje el a Vettel által megközelített Hamiltont.

Toto Wolff, a Mercedes csapafőnöke Bottasnak: Nehéz nap volt neked is, nekünk is. Beszéljük meg a verseny után!

A futam hőse a 21. születésnapját ünneplő Max Verstappen volt, aki a 19. helyről indult, de nagyon sokáig vezetett, végül az ötödik lett.

A rajtot az első két sorokból indulók egyformán jól kapták el, Vettel mintha egy hajszálnyival gyorsabban reagált volna Hamiltonnál, és meg is támadta a címvédőt, de nem tudta megelőzni.

Az első kör végén Bottas, Hamilton, Vettel volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, negyedikként Kimi Räikkönen (Ferrari) haladt, a monacói Charles Leclerc (Sauber) pedig ötödiknek jött fel, miközben Verstappen a harmadik körben már kilencedikként autózott.

A 10. körben Bottas előnye egy másodperc körüli volt Hamiltonnal szemben, közben Verstappen az ötödik helyig jött fel, így a rajt utáni 10 körben 14 pozíciót javított.

A kerékcserék sorát Bottas kezdte meg a 12. körben, eggyel később Vettel is a boxba hajtott friss abroncsokért, a Mercedes pedig azonnal kihívta kerékcserére Hamiltont,

azonban a brit címvédőnek minimális különbséggel ugyan, de nem sikerült Vettel elé visszatérnie a pályára.

Hamilton nem várt sokáig, azonnal elkezdte támadni Vettelt, és a második próbálkozásakor egy agresszív és nagyon határozott manővernek köszönhetően sikerrel is járt, megelőzte riválisát.

A vezetést ideiglenesen Verstappen vette át, a holland versenyzőt azonban hamar utolérte a Bottas, Hamilton, Vettel trió, a Mercedes finn pilótája pedig a 25. körben maga elé engedte az ötödik vb-címéért hajtó csapattársát, miután a csapattól utasítást kapott erre.

Hamilton a 42. körben beérte Verstappent az élen, de megelőzni nem tudta, azonban egy körrel később a holland pilóta kihajtott a boxba kereket cserélni. Innentől pedig Hamilton nem engedte át az első helyet, és nagy lépést tett az ötödik vb-győzelmet felé.

A vb jövő hétvégén Szuzukában, a Japán Nagydíjjal folytatódik.

Orosz Nagydíj, a pontszerzők:

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:27:32.054 óra
2. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 2.545 másodperc hátrány
3. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 7.487 mp h.
4. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 16.543 mp h.
5. Max Verstappen (holland, Red Bull) 31.016 mp h.
6. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 1:20.451 perc h.
7. Charles Leclerc (monacói, Sauber) 1:38.390 p h.
8. Kevin Magnussen (dán, Haas) 1 kör h.
9. Esteban Ocon (francia, Force India) 1 kör h.
10. Sergio Perez (mexikói, Force India) 1 kör h.