A következő élő közvetítés része Megvan egy újabb csoportgyőztes, keményen büntették a lábtörő focistát – élő hírfolyam a foci-vb 14. napjáról

Új csapatot keres a vb-hős kapus

Klubot keres a labdarúgó-világbajnokság egyik hőse, Vozinha, a Zöld-foki Köztársaság kapusa, aki nem zárja ki, hogy Brazíliába szerződik. A negyvenéves hálóőr jelezte, hogy bár lejárt a szerződése a portugál másodosztályban szereplő Deportivo Chaveznél, továbbra is szeretne játszani, írja az MTI.

Vozinha, a zöld-foki válogattott kapusa nyilatkozik az újságíróknak.
PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP Vozinha, a zöld-foki válogattott kapusa nyilatkozik az újságíróknak.

Vozinha akkor került a címlapokra, amikor óriási védéseinek köszönhetően az esélytelennek tartott válogatottja gól nélküli döntetlent játszott az Európa-bajnok spanyolokkal. A zöld-fokiak ezt követően 2-2-t értek el a dél-amerikai földrész egyik legjobbjával, Uruguayjal szemben.

Jelenleg nincs klubom, mindenre nyitott vagyok. Meglátjuk, mi adódik

– jegyezte meg, hozzátéve ugyanakkor: nem bánná, ha Brazíliában játszhatna, ott, ahonnan már eddig is rengeteg támogatást kapott a futballőrült szurkolóktól.

Egyelőre azonban arra összpontosít, hogy a csoportban sereghajtó szaúdiak elleni pénteki találkozón sikerüljön kivívni a továbbjutást a legjobb 32 közé, ami szinte csodaszámba menne, hiszen félmillió lakosú ország válogatottjáról van szó.

„Az én álmom és minden zöld-foki álma, hogy bejussunk a következő fordulóba. Hatalmas dolog már az is, hogy a világbajnokságon lehetünk. Sokan azt sem tudták elképzelni, hogy pontot szerezzünk, nem hogy továbbjussunk” – mondta Vozinha, aki elárulta, példaképei között volt a belga Michel Preud’homme, a holland Edwin van der Sar és az olasz Gianluigi Buffon.

Vissza a közvetítéshez
Olvasói sztorik