Ha van válogatott, amely a világbajnokság minden pillanatát maximálisan élvezheti, az egyértelműen az esélytelenek nyugalmával pályára lépő Zöld-foki szigetek együttese. A kiscsapat története során először jutott ki a vébére, ahol a nyitómérkőzésen bombameglepetést okozva gól nélküli döntetlent játszott az Európa-bajnok spanyolokkal.
A világ megismerte Vozinha nevét, aki 40 évesen éppen most válik klub nélkülivé, és akinek édesanyja nem mehetett el az Egyesült Államokba. A szervezkedés és az ügyintézés beindult, a mama is megérkezett Amerikába, a csapat pedig Uruguay ellen újabb bravúrra készült.
Mi az, hogy készült? A 21. percben Kevin Pina 30 méterről hatalmas gól lőtt szabadrúgásból (0-1).
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
De a dél-amerikaiak még az első félidőben fordítottak, a 44. percben Lopes Cabral fejese még a kapufán csattant, de Maxi Araújo már nem hibázott (1-1), majd a ráadás hatodik percében Canobbio lőtt a kapu közepébe (2-1).
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A 61. percben egyenlített az afrikai csapat, Olivera röviden passzolt a kapujától 25 méterre, a három perce csereként beállt Varela lecsapott a labdára, elvitte a teljesen feleslegesen kirongyoló Muslera kapus mellett a labdát, majd az üres kapuba lőtt (2-2).
A 68. percben úgy tűnt, Uruguay visszaveszi a vezetést: Maxi Araújo szögletét követően egy óriási kavarodás, kapufa, majd Vozinha-védés után a középre keveredő Araújo egy méterről a kapuba lőtt, de kiderült, már réges-régen leshelyzet volt, éppen a gólszerző révén, aki még a szöglet után kapta vissza rosszul a labdát…
