Iago Herrerin of Athletic Club de Bilbao during the Spanish championship Liga football match between RCD Espanyol and Athletic Club de Bilbao on January 14, 2018 at RCD Stadium in Barcelona, Spain - Photo Xavier Bonilla / Spain DPPI / DPPI

Bilbaóban nem megy a csapatnak, ezért besegít a kapus

Akkora bajban vannak a baszkok, hogy már Iago Herrerín is kiveszi a részét a gólpassz gyártásból.

A spanyol bajnokság 18. fordulójának hétfőre maradt mérkőzésében egy kérdés maradt csupán, mégpedig az, hogy a szebb napokat megélt, de jelenleg erősen hátrafelé tekintgető baszk csapat, az  Athletic Bilbaó képes lesz-e pontot szerezni Vigóban a Celta ellen és ezzel elkerülni a kieső helyről?

Nos, sikerült. A vendégeknek Iker Muniain szerzett vezetést a 19. percben, majd Fran Beltrán az első félidő hajrájában egyenlített. A Bilbao második és egyúttal három pontot érő gólja az 54. percben született, nem is akárhogy: Iago Herrerín kapus gólpasszából. Íme 1:45-től:

Inaki Williams köszönte a vagy 60 méteres lőtt passzt és kihasználta a kínálkozó lehetőséget. A Bilbao 19 pontos és a 18-ról a 17. helyre kapaszkodott fel.

A fordulóban történtek meglepetések szép számmal. A Real Madrid egy „edzőbuktató” meccsen hazai pályán kapott ki a Real Sociedadtól (2-0), míg a Sevilla megosztozott a pontokon az Atlético Madridddal (1-1). A katalánok 2-1-re nyertek a Getafe vendégeként – ez nem meglepetés –, ahol Lionel Messi megrúgta a bajnoki évadban a 16. gólját, amivel az európai góllövőverseny, az Aranycipőért folytatott küzdelem élére állt.

Leo Messi celebrates after scoring his sides first goal during the week 8 of La Liga match between Valencia CF and FC Barcelona at Mestalla Stadium in Valencia, Spain on October 7, 2018.  (Photo by Jose Breton/NurPhoto via Getty Images)
Itt a gól, amivel Lionel Messi bejelentkezett az Aranycipőért
A Barcelona argentin támadója 18. bajnoki meccsén 16. találatát jegyezte. Ez nem a legtöbb rúgott gól Európában, de immár az első vele a góllövőlistán.