Ritka peches volt Szalai csapata egykori klubja ellen

Az idei utolsó Bundesliga-meccset a Hoffenheim és Mainz vívta, vagyis Szalai Ádám jelenlegi klubja találkozott a magyar csatár korábbi csapatával.

Szalai a Mainz elleni utolsó három meccsén mindig gólt szerzett, és ha negyedszer is betalált volna, akkor új ligarekordot állított volna fel, de Julian Nagelsmann edző csak a kispadra jelölte őt.

A Hoffenheimből Reiss Nelson, Andrej Kramaric és Joelinton is hiányzott, ők hárman ebben az idényben 25 gólt szereztek az összes sorozatot számolva, de úgy tűnt, elbírja a hiányukat a hazai csapat, mert Kerem Demirbay góljával már a 11. percben vezetett a Hoffenheim.

Mindössze öt percig volt 1-0 az állás, Jean-Philippe Mateta használta ki, hogy a hazai védelem nem tudott felszabadítani, és óriási erővel a léc alá bombázott.

A gyors gólváltás után folytatódott a látványos játék, egymás után érkeztek a helyzetek mindkét oldalon, és a vendégeknek szerencséjük volt, mert a Hoffenheim kétszer is a kapufát találta el, egyszer pedig Demirbay lövése után Daniel Brosinski a gólvonal környékén tudott menteni.

Szalai az 59. percben szállt be, de ő sem hozta meg a Hoffenheim szerencséjét, csapata Isak Belfodil és Vincenzo Grifo révén újabb két alkalommal találta el a kapufát,

így ezen a meccsen négyszer, a bajnokság során pedig összesen már tizenháromszor bosszankodhattak.

A meccsen 37 kapura lövés volt (26-11-re nyerte ez a kategóriát a Hoffenheim), kész csoda, hogy csak egy-egy gól született.

A másik vasárnapi találkozón a Wolfsburg a 89. percben szerezte meg a győztes gólt Yannick Gerhardt révén az Augsburg otthonában. A győztes akció kulcsmozdulata a kapus, Koen Casteels lenyűgözően pontos kirúgása volt.

A csapatok most szünetre vonulnak, a Bundesliga január 18-án folytatódik, amikor a Hoffenheim a Bayernt fogadja.

Bundesliga, 17. forduló:

Hoffenheim – Mainz 1-1 (1-1)
gól: Demirbay (11.), illetve Mateta (16.)

Augsburg – Wolfsburg 2-3 (0-2)
gól: R. Khedira (49.), Córdova (58.), illetve Guilavougi (33.), William (41.), Gerhardt (89.)