Foci

Yaya Tourét három hónap után kirúgta új csapata

Három hónap után elváltak egymástól Yaya Touré és a görög Olimpiakosz labdarúgócsapatának útjai. A Sport24 rádió beszámolója alapján a szeptemberben aláíró elefántcsontparti középpályás nem hozta azt a teljesítményt, amit elvártak tőle. Pedro Martins vezetőedző öt mérkőzésen küldte pályára, ennyi untig elég volt neki.

Ennek ellenére elég barátságos bejelentésben köszöntek el a 35 éves futballistától.

Yaya az Olympiakosz történelmének meghatározó figurája marad mindig is, klubunk pedig hálás mindazért, amit az Olympiakoszért tett. Yaya továbbra is elkötelezett a klubunk iránt és sikereket kívánt nekünk. Barátként távozik, de az ajtónk nyitva áll majd előtte mindig. Biztosan keresztezik még egymást útjaink.

– áll a hivatalos közleményben.

Touré az elmúlt nyolc idényben a Manchester Cityt erősítette, de a 2005-2006-os szezonban egyszer már volt az Olimpiakosz labdarúgója, akkor a bajnokságot és a Görög Kupát is megnyerte a csapattal.

Nyitókép: Emilio Andreoli/Getty Images

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.