126 éve nem volt olyan jó egy angol csapat, mint most a Manchester City

Bár az 51. percben már 2-0-ra vezetett a Manchester City Leroy Sané és Riyad Mahrez góljaival a Watford otthonában, a végén izgulnia kellett Josep Guardiolának, mivel az Abdoulaye Doucoure révén szépítő hazaiak az utolsó percekben nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért.

A végén még a Watford kapusa, Ben Foster is előrement egy pontrúgásnál, de a City végül kihúzta 2-1-gyel, és sorozatban hetedik győzelmét aratta a PL-ben, így most öt pont az előnye, de ez kettőre csökkenhet, ha a Liverpool megveri a Burnley-t.

A City 15 meccs után 13 győzelemmel és 2 döntetlennel áll, a gólaránya pedig 45-7, vagyis plusz 38-as a gólkülönbsége, ami elképesztő.

A bajnokság ezen szakaszában utoljára az 1892-1893-as idényben állt ilyen jól egy csapat, akkor a Sunderlandnek plusz 39-es volt a gólkülönbsége. A City április óta veretlen a bajnokságban, utoljára a MU-tól kapott ki, azóta 21 találkozót hozott le vereség nélkül.

A nap legnagyobb győzelmét a Brighton aratta, amely a 28. percben emberhátrányba került, mégis szerzett az addigi egy gólja mellé további kettőt, és mindkettőt cserejátékos szerezte. A Palace hiába játszott egy órát emberelőnyben, csak egy kései büntetővel tudott szépíteni.

A West Hamnél is a kispadról érkezett a hős, az Arsenaltól leigazolt Lucas Pérez eddig alig játszott az idényben, most viszont a második félidő elején eldöntötte a Cardiff elleni találkozót.

Premier League, 15. forduló:

Bournemouth – Huddersfield 2-1 (2-1)
gól: C. Wilson (5.), B. Fraser (22.), illetve Kongolo (38.)

Brighton – Crystal Palace 3-1 (3-0)
gól: G. Murray (24., 11-esből), Balogun (31.), Andone (45+4.), illetve Milivojevic (81., 11-esből)
piros lap: Duffy (28., Brighton)

West Ham United – Cardiff City 3-1 (0-0)
gól: L. Pérez (49., 54.), Antonio (61.), illetve J. Murphy (95.)

Watford – Manchester City 1-2 (0-1)