Mezõkövesd, 2018. augusztus 25.
A mezõkövesdi Szalai Attila (b) és Dombó Dávid kapus (k), valamint a ferencvárosi Davide Lanzafame a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójában játszott Mezõkövesd Zsóry FC - Ferencvárosi TC mérkõzésen a mezõkövesdi városi stadionban 2018. augusztus 25-én.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Győzelemmel mutatkozott be a Fradi új edzője

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 08. 25. 21:36

Felemásra sikerült Szerhij Rebrov debütálása az NB I-ben, hiszen a Mezőkövesdre látogató Ferencvárosnak csak a győzelem volt elfogadható egyeredmény. A kezdőcsapaton szinte semmit sem variáló ukrán edzővel végül sikerült is mindez, fogcsikorgatva, hiszen Böde Dániel csereként beállva a 91. percben szerzett győztes gólt. Persze ennél meggyőzőbb bemutatkozásra vágytak a zöld-fehérek szurkolói.

Rendkívül fordulatos mérkőzésen verte 3-2-re a Puskás Akadémiát a Paksi FC. Már a 14. percben gondban voltak a felcsútiak, hiszen ekkor szerzett vezetést szerzett a Bertus Lajos beadásából Hahn János fejjel.

Fordulás után nem sokkal Hegedűs János öngóljával már 2-0 volt a hazaiaknak, nem volt benne a meccsben, hogy szoros lehet. Benczés Miklós aztán változtatott, előbb Jan Vlasko állt be, majd Bacsana Arabuli, utóbbi szépített is nyolc perc alatt. Megélénkültek a felcsútiak, majd a 80. percben Lenzsér Bence lerántotta, Liridon Latifit, ezért megkapta a második sárga lapját Farkas Ádám játékvezetőtől. A szabadrúgást követően pedig pont Latifi egyenlített fejjel.

Már mindenki elkönyvelte a 2-2-s döntetlent, ám a 93. percben még egy fordulat akadt a meccsben. Gyakorlatilag a kapus kirúgásából került helyzetbe Hahn és szépen elpörgette Braniszlav Danilovics mellett a labdát, ezzel besöpörve csapatának mindhárom pontot.

A Kisvárda vendégeként vezetést szerzett ezalatt a DVTK, ám a Kisvárda fordulás után egyenlíteni tudott, így továbbra is nyeretlen a bajnokságban az abszolút újonc.

A Haladás-MTK mérkőzésen szűk negyedóra után vezettek a vendégek. Az első igazán veszélyes hazai támadásra 24 percet kellett várni, ezt követően viszont az ukrán kapus, Kicsak egymaga akadályozta meg a hazaiak egyenlítését: előbb a négymeccses eltiltása után visszatért Priskin Tamás büntetőjét hárította, majd egymás után kétszer védett bravúrral. A folytatásban az MTK növelte előnyét és bár szépített a Hali, egyenlíteni már nem tudott.