BL: bírói ítélet borzolta a kedélyeket Szalonikiben

A PAOK 3-2-re legyőzte a Szpartak Moszkva együttesét a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában.

Pedig nem indult jól a hazaiaknak a mérkőzés, Popov már a 7. percbe vezetést szerzett a vendégeknek egy formás akció végén (0-1). Sőt, a 17. percben Quincy Promes megpattanó lövését Paschalakis kapus hatalmas bravúrral a kapufára ütötte, ahonnan a labda a gólvonal mögé hullott. Így hiába paskolta ki onnan is a görög kapus, az oldalvonali asszisztens bemondta a gólt, ami után az izraeli Orel Grinfeld játékvezető középkezdést mutatott (0-2). Jó ítélet született.

Prijovic (29.), majd Limnios (37.) találatával már a szünetre egyenlített a PAOK, és mivel utóbbi a 79. percben is betalált, végül a hazai szurkolók nagy örömére 3-2-re behúzta a BL-selejtező első párharcát.

A MOL Vidi esetleges továbbjutása esetén a Celtic-AEK Athén párharc győztesével játszik. A malmőihez hasonlóan az első találkozó Glasgow-ban sem hozott döntést, 1-1-es döntetlennel végződött.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések:

PAOK (görög)-Szpartak Moszkva (orosz) 3-2 (3-2)
Salzburg (osztrák)–Shkëndija (macedón) 3–0
Celtic (skót)–AEK Athén (görög) 1–1
kedden játszották:
Malmö (svéd)-VIDI FC 1-1 (0-0)
Benfica (portugál)-Fenerbahce (török) 1-0 (0-0)
Asztana (kazah)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-2 (0-1)
Slavia Praha (cseh)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-1 (0-0)
Qarabag (azeri)-BATE Boriszov (fehérorosz) 0-1 (0-1)
Standard Liege (belga)-Ajax Amsterdam (holland) 2-2 (0-2)
Crvena zvezda (szerb)-Spartak Trnava (szlovák) 1-1 (1-1)

A párharcok visszavágóit a jövő héten rendezik. A továbbjutóknak még egy kört kell sikerrel venniük, hogy a főtáblára kerüljenek.