EL: ezt a kézzel ütött gólt, hogy nem lehetett észrevenni?

A skót William Collum játékvezetőt csúnyán cserbenhagyta kollégája.

Az Arsenal-Atlético Madrid (1-1) mérkőzés elején történt játékvezetői ítéletekkel – ami miatt később nem csak játékosát, de az edzőt, Diego Siamonét is elvesztette a spanyol csapat – már foglalkoztunk.

Szerintünk ott mindkét kiállításnál jól döntött a francia spori, bár az internetes fórumokon ezen is megy a vita.

Tíz perc, két Atlético-kiállítás és őrület a végén
A francia Arséne Wenger arsenalos hazai pályán lejátszott utolsó európai kupameccsére az UEFA furcsa módon éppen francia játékvezetői hatost küldött.

A másik EL-elődönőn, az Olympique Marseille – Red Bull Salzburg (2-0) meccsen történteken azonban nincs mit vitatkozni, azt csúnyán benézte a skót William Collum, vagy legalábbis teljesen vakon volt, így cserben hagyta az alapvonalon ácsorgó kollégája.

Íme a Marseille első gólja, ami nyilvánvalóan Florian Thauvin kezéről került a hálóba és még azt sem lehet mondani, hogy nem befolyásolta a labda útját.

Külön érdekesség, hogy a lassításon jól látszik, amint John Beaton

alapvonali asszisztens senkitől sem kitakarva, meredt szemmel figyeli az esetet, mégsem látja.

Az osztrák bajnok egy tiszta büntetőt is számon kérhet a skót játékvezetőn és segítőin, hiszen a második félidő 54. percében tök egyértelműen elütötték a büntetőterületen belül Lainert, de a spori mégsem látott szabálytalanságot.

4:05-től érdemes nézni az esetet a mérkőzés összefoglalójában:

Akinek volt ideje és végignézte az összefoglalót az láthatta, a 2-0-ás hazai győzelem ellenére egyáltalán nem eldöntött a továbbjutó kiléte.