BL: Björn Kuipers játékvezető a Real szekerét tolta?

Azt nem állítjuk, hogy a Real Madrid érdemtelenül nyert szerda este, azt végképp nem, hogy csalt a holland játékvezető, de hogy furcsa felfogásban vezette a Bayern München-Real Madrid BL-elődöntőt, az biztos.

Az a szép a Bajnokok Ligája küzdelmeiben, hogy a játék úgy általánosságban ezen a szinten sokkal tisztább, mint mondjuk – ne menjünk messzire – a magyar bajnokságban. Az ember nézi a mérkőzést és tízből kilenc alkalommal eltalálja, mikor, melyik szabálytalanságért húz elő a játékvezető lapot a zsebéből és melynél nem, mikor ítél büntetőt, mikor nem.

Persze a lassítások után gyakran akadnak viták, de általában elmondható;

• a sporik nem mérlegelnek, hogy első, vagy harmadik szabálytalansága volt-e az illetőnek,
  • nem nézik az órát, hogy első, vagy utolsó percben történt,
  • nem különböztetik meg, ezért nem is engedhet meg többet magának az öreg, vagy sztárjátékos, mint a fiatal,

– amikor nem a labda megszerzése a cél, hanem a játék megállítása, azonnal röpül a sárga. Hovatovább Kassai Viktor ezért is vezet másképp kint, mint itthon.

A szerda esti Bayern München – Real Madrid (1-2) BL-elődöntőn azonban a holland Björn Kuipers borította a fenti állítást.

Ráadásul elmaradt ítéleteivel hogy hogy nem rendre a Bayernt sújtotta, vagy éppen a Realt segítette – nézőpont kérdése.

Mindjárt a mérkőzés elején egy, a Real-Juve negyeddöntőt eldöntő Benatia tizenegyeshez kísértetiesen hasonló szituáció felett hunyt szemet. Íme az egyik, ahol a Realnak befújták a 93. percben a továbbjutást eldöntő büntetőt:

A Bayern München számára már nem.

Aztán ott volt Lewandowski lerántása, amely után szintén elmaradt a síp, mintha mi sem történt volna:

A szerdai elődöntőn ezeken a példákon kívül is akadt számon kérhető dolog német részről. A Real játékosok majd kétszer annyi szabálytalankodtak, mint a bajorok – 14/8 -, mégis sárga lapok terén furcsa mód a németek nyertek 2-1-re. Emlékezetes módon a meccs első negyedében Cristiano Ronaldo, akinek nagyon nem ment a játék, szabálytalanságot mímelve fejest ugrott a gyepbe, Kuipers helyesen továbbot intett, de a szimulálásért ilyen esetben szinte kötelezően járó sárga lap azonban elmaradt.

Ezekért az esetekért mondják egyesek azt, hogy a Real Madrid mindenkivel szemben előnyt élvez. Csak azt tudnánk, miért?

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:

Bayern München – Real Madrid 1-2 (1-1)
Allianz Arena, 70 000 néző, v.: Björn Kuipers
Bayern München: Ulreich – Kimmich, Boateng (Niklas Süle, 34.), Hummels, Rafinha – Javi Martínez (Tolisso, 75.) – Robben (Thiago Alcántara, 8.), Müller, James Rodríguez, Ribéry – Lewandowski.
Real Madrid: Navas – Carvajal (Benzema, 67.), Varane, Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro (Kovacic, 83.), Kroos – Lucas Vázquez, Ronaldo, Isco (Asensio, a szünetben).
gól: Kimmich (28.), illetve Marcelo (44.), Asensio (57.)
sárga lap: Ribéry (52.), Thiago Alcántara (90.), illetve Casemiro (78.)

Kedden játszották:

Liverpool – Roma 5-2 (2-0)
Gólszerző: Szalah 35., 45., Mané 56., Firmino 61., 69. ill. Dzeko 80., Perotti 85.

Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Henderson, Milner – Szalah, Firmino, Mané
A kispadon: Mignolet (k), Clyne, Wijnaldum, Klavan, A. Moreno, Ings, Solanke
Roma: Alisson – Fazio, Manolasz, Juan Jesús – Florenzi, Strootman, De Rossi, Kolarov – Nainggolan, Cengiz Ünder – Dzeko