Simán nyert a tartalékos Real Madrid Malagában

A spanyol bajnoki címvédő Real Madrid a botrányos Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágója óta először lépett pályára, az ellenfél a biztos kieső – 14 pontra vannak a 17. helytől hat meccsel a vége előtt –, utolsó helyezett Malaga volt.

Zinedine Zidane a meccskeretből pihentetés céljából kihagyta Cristiano Ronaldót, Gareth Bale-t és Luka Modricot is, így kissé tartalékosan várták a 32. fordulót.

A mérkőzést annak rendje és módja szerint a vendégcsapat irányította, az első gólra sem kellett sokat várni: a 29. percben a volt malagai Isco talált be, majd látványosan nem ünnepelte meg a gólját.

Minden mutatóban ellenfele fölé emelkedett a Real Madrid, csak épp annyit adtak ki magukból, amennyi feltétlen kellett a három ponthoz. A 63. percben Isco gólpasszát Casemiro váltotta gólra, ezzel hamar végérvényesen eldöntve a meccset. A 93. percben azért csak betalált a hazai csapat is, Diego Rolán volt eredményes.

A Real Madrid 32 fordulót követően 67 ponttal a harmadik helyen áll, hátránya 15 pont a listavezető Barcelona mögött.

Eredmények, La Liga, 32. forduló:

Málaga–Real Madrid 1–2 (Rolán 93., ill. Isco 29., Casemiro 63.)
Getafe–Espanyol 1–0 (Damián Suárez 53.)
Atlético Madrid–Levante 3–0 (Correa 33., Griezmann 48., F. Torres 77.)
Eibar–Deportivo Alavés 0–1 (Guidetti 5.)
Sevilla–Villarreal 2–2 (Nolito 78., Nzonzi 82., ill. Dani Raba 36., Bacca 68.)
Barcelona–Valencia 2–1 (L. Suárez 15., Umtiti 51., ill. Parejo 87. – 11-esből)
Las Palmas–Real Sociedad 0–1 (Oyarzabal 21.)
Leganés–Celta Vigo 1–0 (M. Guerrero 63.)
Athletic Bilbao–Deportivo La Coruna 2–3 (Raúl García 47., Susaeta 72., ill. Adrián 6., 14., Borja Valle 53.)
Girona–Real Betis 0–1 (Loren (36.)