Kettős győzelemmel jutott tovább az Arsenal

Milánóban 2-0-ra nyert az Arsenal az Európa Liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így a visszavágóra nagyon elszánt AC Milan utazott Londonba. A bátor hozzáállásnak már az első félidőben gól lett az eredménye, Hakan Calhanoglu távolú bombája landolt a hazaiak kapujának bal alsó sarkában.

Percekkel a vezetés megszerzése után azonban tizenegyeshez jutottak az angolok, miután Danny Welbeck látványos műesését teljesen “megette” a játékvezető. A büntetőt maga a sértett értékesítette.

Fordulás után is jó iramú maradt a meccs, azonban a 71. percben eldőlt a továbbjutás, amikor a fiatal Gianliuigi Donnarumma bevédte Granit Xhaka lövését.

A végeredményt Welbeck állította be fejjel, miután kétszer sem sikerült a társainak a gólszerzés. Összesítésben 5-1-re nyerte az Arsenal a párharcot.

Eredmények – Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó

Arsenal (angol)–AC Milan (olasz) 3–1 (1-1)
Továbbjutott: az Arsenal, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel.

Zenit (orosz) – RB Leipzig (német) 1-1 (1-1)
Továbbjutott: az RB Leipzig, 3-2-es összesítéssel.

Dinamo Kijev (ukrán)-Lazio (olasz) 0-2 (0-1)
Tj: a Lazio, 4-2-es összesítéssel.

Athletic Bilbao (spanyol) – Olympique Marseille (francia) 1-2 (0-1)
Tj: az Olympique Marseille kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

Plzen (cseh) – Sporting Lisboa (portugál) 2-1 (1-0, 2-0, 2-1) – hosszabbítás után