Gulácsiéknak összejött a bravúr, Kádár duplán szomorkodhat

Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjébe jutott, miután a nyolcaddöntő csütörtöki visszavágóján 1-1-es döntetlent játszott a Zenit vendégeként.

A magyar kapus végig a pályán volt a lipcsei együttesben, amely kiegyenlített mérkőzésen játszott továbbjutást érő döntetlent. A németek – akik az első félidő közepén szereztek vezetést – a 82. percben 1-1-es állásnál büntetőt rontottak.

Augustin góljával vezettek Gulácsiék:

Driussi egyenlített, de ez kevés volt a Zenitnek:

A Kádár Tamást foglalkoztató Dinamo Kijev ugyanakkor búcsúzott, mert hazai pályán 2-0-ra kikapott a Laziótól. Kádár kezdőként kapott lehetőséget a mérkőzésen, és az első félidő hajrájában combsérülés miatt lecserélték.

A mezőnyfölényben lévő olaszok Lucas Leiva 23. percben szerzett góljával megérdemelten kerültek előnybe,

de továbbjutásukat csak a hajrában sikerült bebiztosítaniuk az idény végén távozó holland védő, Stefan de Vrij révén.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó:

Zenit (orosz) – RB Leipzig (német) 1-1 (1-1)
Továbbjutott: az RB Leipzig, 3-2-es összesítéssel.

Dinamo Kijev (ukrán)-Lazio (olasz) 0-2 (0-1)
Tj: a Lazio, 4-2-es összesítéssel.

Athletic Bilbao (spanyol) – Olympique Marseille (francia) 1-2 (0-1)
Tj: az Olympique Marseille kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

Plzen (cseh) – Sporting Lisboa (portugál) 2-1 (1-0, 2-0, 2-1) – hosszabbítás után