Megégett a Ferencváros a Diósgyőr ellen

Az NB I 21. fordulójában Debrecenben fogadta a listavezető Ferencvárost a középmezőnyben tanyázó DVTK. A vendégek hamar megszerezték a vezetést, Böde Dániel már a 9. percben betalált. A félidő hátralévő részét a diósgyőriek, több helyzetet is kidolgoztak, gólt viszont nem sikerült szerezniük.

A második játékrész elején megtört a jég, előbb az 56. percben Dusan Brkovic, majd öt perccel később Florent Hasani is gólt szerzett. Vendégoldalról válasz a meccs hátralévő részén nem érkezett, maradt a 2-1.

A többi meccsről röviden

• A Felcsút idei második meccsén sem tudott gólt lőni, ismét (múlthéten Mezőkövesden, most a DVSC ellen hazai pályán) csak egy vérszegény 0-0-ra futotta Pintér Attiláéktól.
  • Ugyancsak 0-0 lett a Balmazújváros-Paks bajnoki.
  • A Haladás 3-0-ra kiütötte a Vasast.
  • Gólgazdag meccsen, 3-2-re nyert a ligautolsó Mezőkövesd Újpesten.

Frissítés: a pálya alkalmatlansága miatt elmarad a Budapest Honvéd-Videoton mérkőzés.