Rochdale's English striker Steven Davies (C) celebrates with teammates after scoring their late second goal during the English FA Cup fifth round football match between Rochdale and Tottenham Hotspur at the Crown Oil Arena in Rochdale, north west England on February 18, 2018.
The game ended 2-2. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

FA-kupa: a nap, amikor a kiscsapat megtréfálta a nagyot

Kálnoki Kis Attila

rovatvezető. 2018. 02. 18. 20:01

Ez Anglia: a harmadosztályú Rochdale AFC a kupában tök egyenrangú ellenfele volt a BL-ben parádézó Tottenham Hotspurnek. Újrajátszás következik.

A Tottenham kedden még négygólos krimiben ikszelt (2-2) a Juventus otthonában a Bajnokok Ligájában, ezért vasárnap  erősen tartalékosan állt ki a harmadosztályú Rochdale ellen az FA-kupában. Mondjuk nyilván sok csapat szeretne olyan második sort, ahol a spanyol válogatott Llorente rohamozza az ellenfél kapuját, vagy a télen a PSG-től megszerzett Lucas Moura uralja a középpályát…

Hiába a nagy nevek, azok a játékosok, akik kevesebbszer jutnak szóhoz év közben, akik játékhiánnyal küzdenek, akik nincsenek összeszokva, azok meg sem közelítik hatékonyságban a stabil kezdőt.

Ettől még ezt, a labdarúgás világában alapvetésként kezelt tételt szem előtt tartva is elég gáz, hogy a találkozó első félideje után a Rochdale AFC vezetéssel vonulhatott pihenőre (1-0).

Kínosan érezhette magát Mauricio Pochettino mester is a kispadon, mert Dele Allit, Lamelát és idővel a nagy Harry Kane-t is pályára vezényelte. Fel is pörgött a Tottenham. Előbb az 59. percben Moussa Sissoko kiugratása után Lucas Moura emelt a hálóba, majd a 88. percben Harry Kane talált a Alli által kiharcolt büntetőből (1-2).

A Tottenham szurkolók már elkönyvelték a negyeddöntőbe jutást, de nem úgy a hazaiak: a hosszabbítás utolsó percében, a 94-ben  a hazaiak támadója Steve Davies átvett egy beadást és tíz méterről a bal alsó sarokba vágta (2-2).

Íme:

A Tottenham sorozatban másodszor kényszerül újrajátszásra az FA-kupában, az előző körben a Newport ellen is csak másodjára lett meg a továbbjutás Mauricio Pochettino együttesének.