18 February 2018, Germany, Moenchengladbach: Bundesliga soccer match Borussia Moenchengladbach vs Borussia Dortmund in the Borussia Park stadium: Dortmund's team celebrates the 1-0 goal by Marco Reus.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Federico Gambarini/dpa - WICHTIGER HINWEIS: Aufgrund der Akkreditierungsbestimmungen der DFL ist die Publikation und Weiterverwertung im Internet und in Online-Medien während des Spiels auf insgesamt fünfzehn Bilder pro Spiel begrenzt.

Bundesliga: Marco Reus ezt irgalmatlanul beverte

2018. 02. 18. 20:59

A dortmundi Marco Reus minden bizonnyal a német futball egyik legpechesebb embere. A 28 éves válogatott középpályást már 2010-ben behívta Joechim Löw a Nationalelfbe, de az első Málta elleni meccsét egy sérülés miatt mindjárt le kellett mondja. Azóta 29 alkalommal húzta magára a német nemzeti mezt, de a 2014-es vb-n és a 2016-os Eb-n szintén sérülés miatt nem állhatott a kapitány rendelkezésére.

Nemrég újfent viszonylag hosszú sérülést követően tért vissza, de Peter Stöger edző a vasárnapi Mönchengladbach-Dortmund meccsen már a kezdőbe jelölte. Marco Reus meghálálta a bizalmat, mert a 32. percben elég szép kapufás góllal szerezte meg a vezetést a vendégeknek és mivel több találat nem is született, eldöntötte a három pont sorsát.

A Mönchengladbach sorozatban negyedik bajnoki mérkőzésén szenvedett vereséget, idén egy győzelem mellett ötször kapott ki. A Dortmund nyolc forduló óta őrzi veretlenségét, három döntetlen mellett ötödször nyert.