Luis Suarez during the match between FC Barcelona and Getafe CF, for the round 23 of the Liga Santander, played at the Camp Nou Stadium on 11th February 2018 in Barcelona, Spain. (Photo by Urbanandsport/NurPhoto)

A Getafe megcsinálta: nem kapott gólt Barcelonában

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 02. 11. 20:34

A Getafe elérte vasárnap, amiért Barcelonába utazott: 0-0-ás döntetlent harcolt ki a katalán óriás otthonában. Pedig nem volt tartalékos a Barca, ám sem Lionel Messi, sem Luis Suárez nem tudott gólt lőni, Philippe Coutinho is gólképtelen volt 62 percnyi játék során és a csereként beálló Ousmane Dembélé is gól nélkül maradt.

Thomas Vermaelen és Gerard Piqué sérülése és Samuel Umtiti eltiltása miatt a védelemben először kapott lehetőséget hazai közönség előtt Yerri Mina, de sok dolga nem volt. Sokat eláruló statisztika, hogy a katalánok óriási fölényben játszottak: 79%-ban birtokolta a labdát az FC Barcelona. A fegyelmezett Girona ellen azonban nem volt ellenszer, így az Espanyol elleni 1–1 után újabb döntetlent ért el a Barca.

A nap során korábban 1-0-ra nyert hazai pályán a Sevilla a Girona ellen, pedig az első félidőben a vendégek juthattak volna vezetéshez, ám kimaradt a tizenegyesük. Ennél jóval izgalmasabb volt a Celta Vigo és az Espanyol összecsapása, előbb a katalánok vezettek, majd Maximiliano Gómez két góljával fordított a hazai csapat, végül mégis 2-2-es döntetlen lett a  végeredmény.