Munich's goalkeeper Sven Ulreich (C) and Stuttgart's Chadrac Akolo (L) vie for the ball during the German Bundesliga soccer match between VfB Stuttgart and Bayern Munich in the Mercedes Benz Arena in Stuttgart, Germany, 16 December 2017. Christian Gentner on the right.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Marijan Murat/dpa

Nem várt hőse volt a Bayern München meccsének

Aranyossy Áron

újságíró. 2017. 12. 16. 22:10

A címvédő Bayern München karcsú 1-0-s győzelmet aratott Stuttgartban a Bundesliga 17. fordulójában. A mindent eldöntő találat a csereként beálló Thomas Müller szerezte, de könnyedén alakulhatott volna másképp is a találkozó, ugyanis a hazai csapat a 94. percben tizenegyeshez jutott.

Chadrac Akolo végezte el a büntetőt, vele szemben pedig a korábbi stuttgarti kapus, Sven Ulreich állt. Mivel Manuel Neuer hosszú ideje sérüléssel bajlódik, Ulreich nevével kezdődik a bajorok felállása idén, de most jutott neki is a reflektorfényből, mivel kivédte a tizenegyest, csapata így megnyerte a meccset.

Fordulatos volt a Hoffenheim dortmundi vendégjátéka is, mivel Mark Uth góljával a vendégek kerültek előnybe, ám a második félidőben büntetőből egyenlített Pierre-Emerick Aubameyang, a 89. percben pedig győztes gólt szerzett Christian Pulisic. Szalai ádám csereként állt be a mérkőzés 69. percében.

Megszerezte első idei győzelmét a Köln hazai pályán a Wolfsburg ellen, a többi pályán viszont nem sikerült eldönteni, ki a jobb.