Kevin de Bruyne és David Silva varázsolt – videó

Az angol bajnokság 15. fordulójának vasárnap esti meccsén a Manchester City ha nehezen is, de még mindig őrzi veretlenségét. Pep Guardiola legénysége ezúttal hazai pályán fogadta David Moyes West Hamjét és az első félidőben mindenki meglepetésére a vendégek Angelo Ogbonna fejesével megszerezték a vezetést (0–1).

A második félidő meghozta a hazai szurkolók által várt fordulatot. Előbb az 57. percben Nicolás Otamendi becsúszva söpörte hálóba a labdát (1–1), majd 83. percben jött a meccs jelenete:

Kevin De Bruyne kapott labdát nagyjából 24 métere az ellenfél kapujától, kis hezitálás után a védők feje felett mértani pontossággal beívelte az ötösön belülre berobbanó David Silvának, aki a levegőben úszva bal lábbal a bal sarokba továbbította a lasztit (2–1).

Az a szép az angol bajnokságban, hogy a tíz pontos utolsó előtti, 19. West Ham azt a Manchester Cityt késztette kiélezett küzdelemre, amely győzelmével továbbra is veretlen és fölényesen, nyolcpontos előnnyel vezeti a bajnokságot.