Manchester City's Spanish midfielder David Silva (R) leaps into the air to strike their second goal during the English Premier League football match between Manchester City and West Ham United at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on December 3, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Kevin de Bruyne és David Silva varázsolt – videó

2017. 12. 04. 08:54

Az angol bajnokság 15. fordulójának vasárnap esti meccsén a Manchester City ha nehezen is, de még mindig őrzi veretlenségét. Pep Guardiola legénysége ezúttal hazai pályán fogadta David Moyes West Hamjét és az első félidőben mindenki meglepetésére a vendégek Angelo Ogbonna fejesével megszerezték a vezetést (0–1).

A második félidő meghozta a hazai szurkolók által várt fordulatot. Előbb az 57. percben Nicolás Otamendi becsúszva söpörte hálóba a labdát (1–1), majd 83. percben jött a meccs jelenete:

Kevin De Bruyne kapott labdát nagyjából 24 métere az ellenfél kapujától, kis hezitálás után a védők feje felett mértani pontossággal beívelte az ötösön belülre berobbanó David Silvának, aki a levegőben úszva bal lábbal a bal sarokba továbbította a lasztit (2–1).

Az a szép az angol bajnokságban, hogy a tíz pontos utolsó előtti, 19. West Ham azt a Manchester Cityt késztette kiélezett küzdelemre, amely győzelmével továbbra is veretlen és fölényesen, nyolcpontos előnnyel vezeti a bajnokságot.