Hozta a kötelezőt a Paks és a Balmazújváros

magyar kupa trófea (Array)

Alaposan megizzadt az NB III-as Dunaújváros otthonában az élvonalbeli Balmazújváros a Magyar Kupa legjobb 16 közé jutásáért vívott mérkőzésen. Pedig Horváth Ferenc együttese már az ötödik percben megszerezte a vezetést Bacsana Arabuli góljával, csakhogy a hazaiak emberhátrányban is ki tudtak egyenlíteni Tóth Tibornak hála. A kétszer 15 perces hosszabbítás második félidejében azonban kétszer is betalált a Balmaz, a 110. percben és a 121. percben is Kovács Ádám volt eredményes, ezzel belőtte csapatát a legjobb 16 közé.

Szintén nyerni tudott a Paks, Papp Kristóf mindent eldöntő gólja a 27. percben esett, így minden élvonalbeli klub elkerülte azt a csúfságot, ami a Videotonnal esett meg: továbbjutottak alacsonyabb osztályú csapat ellen.

Eredmények – Magyar Kupa, a 16 közé jutásért

Dunaújváros (NB III)–Balmazújváros 1–3 (Tóth T. 77., ill. Arabuli 5., Kovács Á. 110., 120+1.)

Csákvár (NB II)–Paksi FC 0–1 (Papp K. 27.)

Vác (NB II) – Videoton 3-1

Budafok (NB II) – Debrecen 0-3

Gyöngyös (NB III) – Budapest Honvéd 0-4

Soroksár (NB II) – Diósgyőr 1-3

Vecsés (NB III) – Újpest 0-5

Nagykanizsa (megyei I) – Érd (NB III) 3-2

Szarvas (megyei I) – Zalaegerszeg (NB II) 0-3