Munich's Robert Lewandowski cheers over his 3-0 score with Arturo Vidal during the Bundesliga soccer match between Bayern Munich and FC Augsburg at the Allianz Arena in Munich, Germany, 18 November 2017.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Angelika Warmuth/dpa

Tovább növelte előnyét a Bayern München

2017. 11. 18. 18:53

Hazai pályán 3-0-ra nyert a Bayern München szombaton a Bundesliga 12. fordulójában, ezzel pedig diktálja a tempót a német élvonalban. Az Augsburg jó fél órán át tudta tartani magát, ekkor azonban elpártolt a szerencse tőlük: a labda ide-oda pattogva megtalálta Arturo Vidalt, a chilei pedig valahogy kapuba tuszkolta a labdát.

Néhány perccel később ismét Vidal került középpontba, amikor egy jó labdaszerzést követően jól indította Robert Lewandowskit, a lengyel csatár pedig higgadtan a jobb alsó sarokba gurított. Szintén a lengyel volt eredményes a második játékrészben is, miután Joshua Kimmich remekül csavarta a labdát az ötös vonalára.

Miközben a Bayern gálázott odahaza, a közvetlen üldöző RB Leipzig 2-2-es döntetlent játszott Leverkusenben Gulácsi Péterrel a kapujában. A magyar válogatott hálóőr csapata hamar előnybe került egy tizenegyesnek köszönhetően, csakhogy Leon Bailey még a félidő vége előtt egalizált – magukra haragítva a lipcseiek haragját, akiknek az egyik játékosa a földön feküdt, mikor a hazaiak támadást vezettek.

Fordulás után Benjamin Henrichs kézzel védett egy gólba tartó lövést a Leverkusentől, a dolog szépséghibája viszont, hogy nem ő volt a csapat kapusa. Éppen ezért kiállította a játékvezető, a megítélt tizenegyest pedig értékesítette Emil Forsberg. A pirosmezesek azonban egy szöglet után egyenlíteni tudtak Kevin Volland gyönyörű félollózós góljával.

Szalai Ádám hiányzott a Hoffenheimből, amely hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Frankfurttal, nyert azonban a Mainz és a Wolfsburg is.