Élő Foci

Andorra után újabb miniállam alázta meg a magyar válogatottat

Dajka Balázs

Frissítve: 2017. 11. 09. 22:452017. 11. 09. 19:49

Idei utolsó előtti mérkőzését játszotta a magyar válogatott, amely Luxemburgban lépett pályára. Mi az 53. helyet foglaltuk el a FIFA-világranglistán, az ellenfél pedig a 93., vagyis a magyar csapat tűnt a favoritnak, de a nemrég véget ért vb-selejtezősorozatban Luxemburg otthon 1-1-re végzett Bulgáriával, és ami ennél is nagyobbat szólt, hogy lenullázta a bombaerős franciákat Párizsban.

A magyar kispadon még nem az új kapitány, Georges Leekens ült, hanem megbízottként Szélesi Zoltán, aki a listavezető Videoton újonc kapusát, Kovácsik Ádámot állította a gólvonalra. Korcsmár Zsolt és Nikolics Nemanja személyében visszatért két olyan játékos, akik idén még jutottak szóhoz a csapatban, és az MLS-gólkirályt Ugrai Rolandnak és Németh Krisztiánnak kellett támogatnia, vagyis három támadót küldött pályára Szélesi.

A csendesen csordogáló meccs 15. percében a hazaiak a semmiből szerezték vezetést, a belga Lierse-ben játszó Joachim gyönyörű egyéni villanás után lőtt gólt az első meccsén játszó Kovácsiknak.

Szerencsére gyorsan jött az egyenlítés, a válogatottba visszatérő Nikolics stukkolt be közelről egy szögletet Kádár csúsztatása után.

Az első félidőben átvehettük volna a vezetést, a legnagyobb lehetőség az Ugrai, Németh páros előtt adódott, előbbi a kapufát, utóbbi a kapust találta el, mindez három másodperc leforgása alatt történt. A második félidő elején Lovrencsics óriási butaságot csinált, már volt egy sárgája, mégis lerántotta ellenfelét, így megkapta a pirosat, tízen maradtunk.

Innentől el sem jutottunk az ellenfél kapujáig, miközben Luxemburg nyomott, és végül a jobbhátvéd Martins csukafejesével nyert ellenünk, Borzalmas meccs volt, idén már nem az első. És még nincs vége az évnek.

Sajnos a kiállítás befolyásolta a mérkőzést, a mai futballban meghatározó, ha egy játékossal kevesebben játsszuk végig majdnem a teljes második félidőt. Ez nem tette könnyebbé a dolgunkat. Voltak hibák, amiket elkövettünk, ezeket elemeznünk kell, és a következő meccsünk előtt kijavítanunk, hogy ne kövessük el újra”

– nyilatkozta az M4 Sportnak a lefújás után Szélesi.

A megbízott kapitány szerint a párharcokat nagyobb százalékban kell megnyerni, pontosabb játékra van szükség, a labdavesztések és a kiállítások számát redukálni kell. Hozzátette, a 4-4-3-as formációt ő gondolta ki, még Leekens kinevezése előtt megfogalmazódott benne. Úgy vélte Nikolics gólszerzése, a válogatottnak és a játékosnak egyaránt nagyon fontos volt.

Felkészülési mérkőzés, eredmény:

Luxemburg – Magyarország 2-1 (1-1)
Luxembourg, Stade Josy Barthel,
v.: Delferiere (belga)
Luxemburg:  Moris – Malget, M. Martins, Rodrigues (Da Mota, 46.), Philipps, O. Thill (V. Thill, 46.), C. Martins (Holter, 92,), Mutsch (Sinani, 62.), Jänisch (Carlson, 63.), Turpel, Joachim (Skenderovic, 87.).
Magyarország: Kovácsik – Lovrencsics, Kádár, Korcsmár, Korhut – Pátkai, Nagy Á. (Balogh B., 83.), Dzsudzsák (Stieber, 83.) – Ugrai (Bese, 56.), Nikolics (Priskin, 74.), Németh K (Sallai, 63.).
gól: Joachim (15.), M. Martins (85.), illetve Nikolics (18.)
sárga lap: Turpel (40.), Da Mota (69.), Malget (75.) M. Martins (86.), illetve Lovrencsics (20., 52.), Sallai (77.)
piros lap: Lovrencsics (52.)

Élő hírfolyam
22:10

Történelmi vereség Luxemburg ellen

A magyar válogatott idei utolsó előtti meccsét a megbízott szövetségi kapitány, Szélesi Zoltán vezetésével vívta meg Luxemburg ellen, amellyel szemben eddig százszázalékos volt. A hazaiak a semmiből szereztek vezetést, a belga Lierse-ben játszó Joachim gyönyörű egyéni villanás után lőtt gólt az első meccsén játszó Kovácsiknak.

Szerencsére gyorsan jött az egyenlítés, a válogatottba visszatérő Nikolics stukkolt be közelről egy szögletet.

Az első félidőben átvehettük volna a vezetést, a legnagyobb lehetőség az Ugrai, Németh páros előtt adódott, előbbi a kapufát, utóbbi a kapust találta el. A második félidő elején Lovrencsics óriási butaságot csinált, már volt egy sárgája, mégis lerántotta ellenfelét, így megkapta a pirosat, tízen maradtunk. Innentől el sem jutottunk az ellenfél kapujáig, miközben Luxemburg nyomott, és végül a jobbhátvéd Martins csukafejesével nyert ellenünk.

Borzalmas meccs volt, idén már nem az első. És még nincs vége az évnek.

85'

Nem bírtuk kihúzni

A sokadik luxemburgi szöglet után Marvin Martins érkezett és 3 méterről fejelt a kapunkba. Negyedik meccsén ez volt az első gólja.

79'

Nyom a luxemburgi csapat

Egy szöglet után Nagy Ádám fején csúszott meg a labda, ami így pont M. Martins elé került, de a luxemburgi védő nem tudta eltalálni a labdát. Szerencsénk volt, már nem először.

69'

Ez is megért egy sárgát

Nem rágjuk le a körmünket a pályán történtek miatt, Da Mota azért gondoskodott róla, hogy legyen esemény, Korcsmárt rúgta fel.

58'

Ez meleg volt

Da Mota ment el elég simán Korcsmár mellett, a beadásánál Korhut menteni tudott. Nagyon kellett, mert mögötte gólra éhesen jött Turpel.

21:04

Nálunk volt többet a labda

A labdabirtoklás 53 százalékban a magyar csapatnál volt, és eggyel több alkalommal találtuk el a kaput (4-3) az első félidőben.

45+3'

Dzsudzsák lő - a sorfalba

Nagyon jó helyről, 21-22 méterről végezhetett el szabadrúgást a magyar csapatkapitány, de a labda elakadt a sorfalban. Ezzel vége is az első félidőnek, maradjunk abban, hogy felejthető produkció volt.