Az ex-újpesti Bardhi egyel lejjebb tolta a Real Madridot

A Levante simán verte a három forduló után még százszázalékos Real Sociedadot, ráadásul a macedón középpályás megint gólt lőtt. Mindezt a Királyi Gárda helyezése bánta.

A spanyol bajnokság ötödik fordulójának zárómeccsén a Levante simán, 3-0 verte a három forduló után még százszázalékos Real Sociedadot – ezzel egy hellyel lejjebb taszította a bajnoki rajton igencsak beragadó Real Madridot a tabellán. Zinedine Zidane csapata hét ponttal leszakadva a makulátlan Barcelona mögött jelen állás szerint nyolcadik.

Magyar szempontból külön érdekesség, hogy a levantei sikerből ezúttal is kivette a részét Enis Bardhi, aki 19 évesen került Magyarországra és három év újpesti légióskodás után nyáron, információnk szerint 1,5 millió euróért és további igazolt Spanyolországba.

A macedón labdarúgót igencsak megbecsüli edzője, Juan Ramón López Muñiz. Bardhi tízes mezszámmal játszik – ez már magában is beszédes -, mindkét oldalról ő rúgja a szögleteket és a számára optimális helyről elvégezhető szabadrúgásokat is rendre átengedik neki csapattársai.

Ezúttal is az apró, 170 centis középpályás tette fel az i-re a pontot, hajrában szerzett pazar szabadrúgásgóljával alakult ki a végeredmény (videón 5:40-nél) – ezzel öt bajnokin már harmadik találatát szerzi. Már az 54. percben is akadt egy pazar szabadrúgása, de akkor még a Sociedad kapusa hárítani tudott.

A mérkőzés összefoglalójából azonban semmiképp nem szabad kihagyni az első, bődületesen nagy hazai találatot, amelyet az első félidő hosszabbításában Morales beadásából Chema szerzett (2:20-tól) 17-ről, ballal, fél fordulatból, kapásból. A riporterbe bele is ragadt a góóóóóól.

(Nyitókép:  Jose Miguel Fernandez/NurPhoto)