Vb-selejtezők: bajban Argentína, Chile és az USA is

Az argentin labdarúgó-válogatott kedden 1-1-es döntetlent játszott a sereghajtó Venezuelával, így továbbra is nehéz helyzetben van a 2018-as, oroszországi világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában.

Az ötszörös aranylabdás Lionel Messivel felálló argentinok a második félidő elején hátrányba kerültek, majd csak egy öngóllal sikerült végül egyenlíteniük. A döntetlennel viszont továbbra is csak az interkontinentális pótselejtezőt érő ötödik helyen állnak az argentinok két körrel a zárás előtt.

Ennél is rosszabb helyzetbe került a legutóbbi két Copa Americán arany-, az idei Konföderációs Kupán pedig ezüstérmes Chile, miután 1-0-ra kikaptak Bolíviában, és jelenleg csak hatodikok. Ha így marad, nem lesznek ott Oroszországban.

Kicsivel feljebb, Észak- és Közép-Amerikában az Egyesült Államok helyzete sem túl rózsás.

Az amerikai válogatott kedden csak 1-1-es döntetlent ért el Hondurasban, és csak a negyedik helyen áll a selejtező csoportban. Ha nem változik a helyzet, csak interkontinentális pótselejtező révén juthatnak ki a világbajnokságra.

Közben Costa Rica közel került a kijutáshoz miután otthon 1-1-es döntetlent játszott a már vb-résztvevő Mexikóval, így két körrel a zárás előtt hat pontra növelte előnyét az amerikai és a hondurasi csapattal szemben.

Paraguay-Uruguay 1-2 (0-0)
Az állás: 1. (és vb-résztvevő) Brazília 37 pont, 2. Uruguay 27, 3. Kolumbia 26, 4. Peru 24 (26-25), 5. Argentína 24 (16-15), 6. Chile 23, 7. Paraguay 21, 8. Ecuador 20, 9. Bolívia 13, 10. Venezuela 8

A dél-amerikai zónából négy csapat közvetlenül szerez jogot a világbajnoki részvételre, az ötödik helyezett pedig pótselejtezőt játszik az óceániai régió legjobbjával, Új-Zélanddal.

Észak- és közép-amerikai vb-selejtezők, 5. szakasz, 8. forduló:
Honduras-Egyesült Államok 1-1 (1-0)
Costa Rica-Mexikó 1-1 (0-1)
Panama-Trinidad és Tobago 3-0 (1-0)
Az állás: 1. (és vb-résztvevő) Mexikó 18 pont, 2. Costa Rica 15, 3. Panama 10, 4. Egyesült Államok 9 (12-11), 5. Honduras 9 (9-16), 6. Trinidad és Tobago 3

A CONCACAF-zóna selejtezőjének utolsó köréből három csapat jut ki közvetlenül a jövő évi, oroszországi vb-re, a negyedik pedig pótselejtezőt játszik majd az ázsiai kvalifikációs sorozatból érkező ellenféllel, amely Ausztrália vagy Szíria lesz.