A sírból jött vissza, mégis elbukta a Szuperkupa-döntőt a Juventus

Az olasz bajnok és kupagyőztes Juventus a kupadöntős Lazio ellen játszott az olasz Szuperkupa római döntőjében vasárnap este. A rómaiak az első félidőben büntetőből szereztek vezetést, Immobile tolta el a labdát Buffon mellett, majd rutinosan hasra esett a kapusban, végül maga értékesítette a befújt büntetőt.

Az olasz csatár a második játékrészben fejjel megduplázta csapata előnyét, úgy tűnt, simán hozza a meccset a Lazio. Felpörgött a meccs végére a Juventus, Dybala előbb a 85. percben szabadrúgásból, majd a 91.-ben büntetőből talált be. Mégsem ráadás következett,  Lukaku szép egyéni alakítása után Murgia a 93. percben megnyerte a Laziónak a finálét.

Az összefoglaló:

Ez volt a rómaiak negyedik Szuperkupa-győzelme, míg a Juventusnak ez már a hatodik elbukott döntője volt. Azért így is ők a sorozat rekorderei a Milannal karöltve 7-7 elsőséggel.

Eredmény – olasz Szuperkupa-döntő

Juventus – Lazio 2-3 (0-1)

Gólszerzők: Dybala (85., 90+1. – 11-esből) illetve Immobile (32., – 11-esből, 54.), Murgia (90+3.)

Fotó: Daniele Badolato/Juventus FC/Getty Images