Zsinórban hatodszor is a Juventus az olasz bajnok

Ünnepre készültek Torinóban vasárnap, az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában. A hét közben az Olasz Kupát megnyerő Juventus ugyanis a Crotone ellen a bajnoki cím bebiztosítására készült, igaz, ehhez nyernie kellett Massimiliano Allegri csapatának, ugyanis az üldöző AS Roma és Napoli szombaton győzni tudott.

Egy félidő alatt vált biztossá, hogy itt bajnokavatás lesz: Mandzukic már a 13. percben betalált, majd a 39. percben Dybala szerzett látványos gólt szabadrúgásból. Bár a Crotone a bennmaradásért küzd, nem nagyon tudta megnehezíteni a Juve dolgát, sőt, a végén még Sandro is betalált egy életerős fejessel, nagyon simán nyert 3-0-ra a hazai csapat.

Mandzukic gólja:

Dybala találata:

Sandro gólja:

A Juventus sorozatban hatodszor lett bajnok, ez még egy klubnak sem sikerült a Serie A 1929-es alapítása óta. Összességében pedig a 33. elsőségük volt ez.

És még ugye a triplázás is összejöhet a Juventusnak, ott vannak ugyanis a Bajnokok Ligája döntőjében. A Real Madrid elleni finálét június 3-án rendezik Cardiffban.

Eldőlt, hogy az AC Milan visszatér a nemzetközi kupaporondra. A lombardok hazai pályán győzték le 3-0-ra a Nagy Ádámot nélkülöző Bolognát, így a következő szezonban indulhatnak az Európa Liga-selejtezőjében.

Az Atalanta is nyert, így a negyedik Lazio mellett ők lesznek azok, akik biztosan EL-főtáblások lesznek.

A játéknap kiütéses győzelmét a Sassuolo szállította, amely felmosta a padlót Cagliarival. Már a 13. percben 3-0-ra vezettek, végül 6-2-re nyertek. Az Udinese-Sampdoria meccsen pedig több piros lap volt (3), mint gól (1-1). (Fotó: Europress/NurPhoto/Matteo Bottanelli)

Eredmények – Serie A, 37. forduló

Juventus – Crotone 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Mandzukic (12.), Dybala (39.), Sandro (83.)

AC Milan – Bologna 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Deulofeu (69.), Honda (73.), Lapadula (90+1.)

Empoli – Atalanta 0-1 (0-1)
Gólszerző: Gomez (13.)

Sassuolo – Cagliari 6-2 (4-1)
Gólszerzők: Magnanelli (7.), Berardi (12.), Politano (13.),  Sensi (34.), Iemello (56. – 11-esből), Matri (90.) illetve Sau (25.), Ionita (60.)

Genoa – Torino 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Rigoni (32.), Simeone (54.) illetve Ljajic (89.)

Udinese – Sampdoria 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Thereau (5.) illetve Muriel (64. – 11-esből)