Káprázatos gólt és kínos zakót kapott a Manchester United

Az angol csapat ezúttal a Fenerbahce otthonában kapott ki az Európa Ligában. A bilbaói Aritz Aduriz egymaga ötször köszönt be a Genk ellen. Eredmények.

Bármit is tervezett José Mourinho a Fenerbahce elleni idegenbeli Európa Liga-meccsre, biztosan nem szerepelt benne, hogy egy perc után gólt kell kapni. Pedig ez történt, Sow fantasztikus, ollózós mozdulattal indította a mérkőzést, a Manchester United így nagyon korán hátrányba került.

Sow pazar gólja:

Ha mindez nem lett volna elég, ötlettelenül játszottak az angolok, ráadásul már a 30. percben le kellett cserélni sérülés miatt Pogbát. A második játékrész elején is elég frusztrált volt a United, a Fener pedig nem kapkodott, őrizte az előnyét. Mit őrizte, növelte, az 59. percben jött az újabb csapás a Manchesternek, Lens szabadrúgásgólja sem volt csúnya.

Lens gólja döntötte el a meccset:

Innen nem volt visszaút a Manchesternek (Rooney azért még szépített a 89. percben), így elszenvedték második vereségüket is az A csoportban. Ami ennél is fájóbb lehet az, hogy visszacsúsztak a harmadik helyre, azaz már nem csak a saját kezükben van a sorsuk a továbbjutásért vívott harcban.

Rooney lökete is beakadt:

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Az E csoportban az AS Roma nem esett abba a hibába, mint a Manchester United, ők is hátrányba kerültek a 2. percben, de az olaszok aztán fordítottak és 4-2-re legyőzték idegenben az Austria Wient.

Az eddigi egyedüli továbbjutó a Zenit Szentpétervár. Az oroszok a Dundalkot verték otthon 2-1-re, négy forduló után is hibátlanok a sorozatban.

Szántó Tamás ezúttal csak a hajrában állt be a Rapid Wienbe, a 85. percben cserélték be a Sassuolo elleni idegenbeli meccsen. Az osztrák együttes akkor még 2-0-s hátrányban volt, de nagyot hajrázva végül egy pontot el tudtak rabolni, 2-2 lett a vége.

Az egészen kiváló Aritz Aduriz, az Athletic Bilbao veterán csatára öt gólt (!) szerzett a Genk elleni 5-3-as siker alkalmával. Háromszor büntetőből volt eredményes. Ő a sorozat történetében az első ötgólos játékos.

Aduriz negyedik gólja:

Eredmények – Európa Liga, 4. forduló

A csoport:
Fenerbahce (török)-Manchester United (angol) 2-1 (1-0)
Zorja Luhasznk (ukrán)-Feyenoord (holland) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. Feyenoord 7 pont (3-2), 2. Fenerbahce 7 (5-6), 3. Manchester United 6, 4. Zorja Luhanszk 2

B csoport:
APOEL (ciprusi)-Young Boys (svájci) 1-0 (0-0)
Asztana (kazah)-Olimpiakosz (görög) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. APOEL 9 pont, 2. Olimpiakosz 7, 3. Young Boys 4, 4. Asztana 2

C csoport:
Gabala (azeri)-St. Étienne (francia) 1-2 (1-1)
RSC Anderlecht (belga)-FSV Mainz 05 6-1 (2-1)
Az állás: 1. RSC Anderlecht 8 pont (11-4), 2. St. Étienne 8 (5-3), 3. FSV Mainz 05 5, 4. Gabala 0

D csoport:
Zenit (orosz)-Dundalk (ír) 2-1 (1-0)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) – AZ Alkmaar (holland) 0-0
Az állás: 1. (és továbbjutott) Zenit 12 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 4 (5-6), 3. Dundalk 4 (4-5), 4. AZ Alkmaar 2

E csoport:
Austria Wien (osztrák)-AS Roma (olasz) 2-4 (1-2)
Astra (román)-Viktoria Plzen (cseh) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. AS Roma 8 pont, 2. Austria Wien 5, 3. Astra 4, 4. Viktoria Plzen 3

F csoport:
Athletic Bilbao (spanyol)-Genk (belga) 5-3 (3-1)
Sassuolo (olasz)-Rapid Wien (osztrák) 2-2 (2-0)
Az állás: 1. Genk 6 pont (10-9), 2. Athletic Bilbao 6 (6-8), 3. Rapid Wien 5 (6-6), 4. Sassuolo 5 (7-6)