Benzema meglőtte a BBC 300. gólját – videó

A Primera División negyedik fordulójában a Real Madrid az Espanyol otthonába látogatott. Az már a meccs előtt biztossá vált, hogy Cristiano Ronaldo és Gareth Bale nélkül kell bizonyítania a fővárosi csapatnak.

Nem okoztak csalódást a Királyiak a szurkolóiknak, hiszen az első félidő hosszabbításában James Rodríguez szerzett vezetést a vendégeknek. (0-1) A kolumbiai távoli lövése utat talált a bal alsóba. A 25 éves középpályásnak a 2014-15-ös szezon kezdete óta ez volt a tizenegyedik gólja a tizenhatoson kívülről, nála többet csak Lionel Messi lőtt távolról.

A második játékrészben Karim Benzema növelte kettőre az előnyt. (0-2) A francia támadó Lucas Vázquez centerezését váltotta gólra. A BBC a 2013-14-es szezonban állt össze, azóta ez volt a trió tagjainak 300. gólja a Realban.

A Királyi Gárda egyedüli százszázalékos csapatként vezeti a Primera División tabelláját.