Szép gólokat igen, győzelmet nem hozott az argentin-brazil

A statisztikák szerint a legutóbbi világbajnokság ezüstérmese nem lesz ott Oroszországban.

A heves esőzések miatt egy nappal később, magyar idő szerint szombat éjjel rendezték az Argentína – Brazília labdarúgó vb-selejtezőt Buenos Airesben. A házigazdák egy döntetlennel és egy vereséggel várták a mérkőzést, míg Dunga csapata három ponttal állt két kör után.

A vezetést a Lionel Messit sérülés miatt nélkülöző vendéglátók szerezték meg a 34. percben. Angel Di Maria indította Gonzalo Hiugaint, aki középre tette a labdát, Ezequiel Lavezzi pedig a védőjét megelőzve a kapuba továbbított (1-0).

Brazília a második félidő 13. percében tudott egyenlíteni. Dani Alves belöbbölt labdáját a csereként beállt Douglas Costa a felsőlécre fejelte, a kipattanót azonban Lucas Lima nem hibázta el (1-1).

Argentína három mérkőzés után még győzelem nélkül áll, ez pedig a statisztikák szerint nem jelent jót. Dél-Amerikából ugyanis olyan válogatott még nem jutott ki világbajnokságra, amely az első három találkozójából legalább egyet nem tudott megnyerni.

A nap másik összecsapásán Peru megszerezte első győzelmét, miután Jefferson Farfán góljával legyőzte Paraguayt.