icardi (icardi, inter, internazionale, )
Foci sport

Szardíniait vacsorázott az Inter

Öt éves hazai veretlenségi sorozata szakadt meg a Cagliarinak a milánói csapat ellen.

Az Internazionale 2-1-re győzött a bennmaradásért küzdő Cagliari vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. Normál esetben ez lenne a papírforma. Még akkor sem kellene ezen csodálkozni, ha tudjuk, az Internek koránt sem megy úgy a játék, mint ahogy megszoktuk.

Győzelmüknek köszönhetően hatodik helyen tanyáznak a pontvadászatban, de lehetnének tizenkettedikek is, ha nem okoznak meglepetést. Ugyanis a milánói alakulat utoljára 2010-ben tudott nyerni Szardínia fővárosában… A hétfő esti meccsen azonban a sok kihagyott helyzet ellenére is érvényesült a nagyobb tudás. Kovacic és Icardi révén a 68. percre már két gólos vendégvezetést jegyezhetett fel a krónikás, amire válaszként csak Carrizo 74. percben megeresztett bombája érkezett. (1-2)

Olasz bajnokság, Serie A, 24. forduló, eredmények:

Cagliari-Internazionale 1-2 (0-0)(Carrizo 74. – öngól, ill. Kovacic 47., Icardi 68.)
Napoli-Sassuolo 2-0 (0-0)