Igazságos döntetlent játszott a Loki Észak-Írországban

A magyar bajnok Debrecen 0-0-s döntetlent ért el a Cliftonville vendégeként a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójának első felvonásán.

A debreceni gárda nem könnyű mérkőzésnek nézett elébe, hisz egy igen harcias, küzdő szellemű észak-ír gárdával találta magát szemben kedd este.

A találkozó jó iramban kezdődött, irányított a Loki, ám az első negyed óra végén csak két Novakovic-bravúr mentette meg a góltól, góloktól a magyar gárdát.

A félidő második felében visszavettek a tempóból a csapatok, az ívelgetéseken és egy-két ígéretes szabadrúgáson kívül nem lehetett mást feljegyezni.

A szünet után ritmust váltott a DVSC, s bő tíz perc elteltével meg is szerezhette volna a vezetést a magyar bajnok, ám Sidibe ajtó-ablak helyzetbe a felső lécre lőtte a labdát.

A hajráig csendesen csordogált a találkozó, szűk tíz perccel a lefújás előtt viszont rákapcsolt a hazai alakulat, s két perc alatt ismét gyorsan lőhettek volna két gólt, Novakovic azonban újra megmentette a Lokit a bekapott góltól.

A hosszabbításban a csereként beálló Seydi eldönthette volna a meccset, de mivel az ötösről a kapu fölé tüzelt, így 0-0-ról várhatják a csapatok a visszavágót.

Eredmény – Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés

Cliftonville-Debreceni VSC 0-0
Belfast, Solitude.Vezeti: Dias (portugál)

Cliftonville: Devlin – Cosgrove, Flynn, McGovern, Seydak (McMullan, 83.) – Curran, Scannell, Donnelly (Garrett, 63.) – Catney, Gormley (Murray, 91.), Johnston. Menedzser: Tommy Breslin

DVSC: Novakovics – Lázár, Mészáros, Máté P., Korhut – Jovanovic (Zsidai, 86.), Se. Bouadla, Varga J., Bódi (Mihelic, 79.) – Sidibe, Tisza T. (Seydi, a szünetben) Vezetőedző: Kondás Elemér

Sárga lap: Donnelly (51.) illetve Korhut (78.)

2. FÉLIDŐ:

93. PERC: Vége, gól nélküli döntetlennel mutatkozott be az idei BL-szezonban a Loki.

92. PERC: Seydi elpuskázta a meccslabdát! A támadó az ötös vonaláról bikázta fölé a lasztit.

91. PERC: Murray áll be Gormley helyére.

90. PERC: Három perc a ráadás.

89. PERC: Bouadla sokadik beadásáról Sidibe maradt le egy hangyányit.

86. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét a Loki, Jovanovicot Zsidai váltja.

83. PERC: Cserél a Cliftonville: Seydak le, McMullan be.

81. PERC: ÚJABB NAGY HAZAI HELYZET! Curran futotta le az egész debreceni védelmet, ám kiszorított helyzetből végül Novakicba bombázott.

80 PER: ZICCER! Novakovic középre öklözte az észak-írek szögletét, Scannel ajtó-ablak helyzetben lőhetett, de középre tartó bombáját hárította a Loki hálóőre.

79. PERC: Cserére szánja el magát Kondás Elemér, Bódi helyét Mihelic veszi át.

78. PERC: Korhut emelte túl magasra a lábát, veszélyes játékért kap sárga kártyát.

76. PERC: Bouadla lágy beadását Seydi gyengén bólintott a kapu mellé.

73. PERC: Bódi lőtt ballal, a labda valószínűleg a stadionon kívül pattant le.

71. PERC: Jovanovic egy megkerülős csel közben kap egy könyököst az ellenfél játékosától, ápolni kell a Loki középpályását.

70. PERC: Mészáros a 16-oson belül becsúszva szerelt a lendületből érkező Scannell elől.

68. PERC: Bouadla csavart ezúttal középre, ahol a viszonylag üresen futó Seydi átvétel nélkül a kapus kezébe gurított.

66. PERC: Seydi cselezte be magát a 16-oson belülre, majd lőtt jócskán a ketrec fölé.

65. PERC: Korhut nagy bedobását követően Sidibe csúsztatott, de Devlin nagyot nyújtózkodott és kipaskolta a labdát.

63. PERC: Cserél a Cliftonville is, Donnelly helyét Garrett veszi át.

60. PERC: Bouadla távoli szabadrúgás-kísérlete a kapu fölött hagyta el a játékteret.

56. PERC: MEKKORA HELYZET! Korhut húzott el a bal szélen, majd passzolt az alapvonalról a büntetőpontnál üresen helyezkedő Sidibéhez, aki kapásból a felső lécre tüzelt.

55. PERC: Eseménytelenül csordogál a mérkőzés.

51. PERC: Donnelly kapja a mérkőzés első sárga lapját, miután durván lépett oda Lázárnak.

50. PERC: Egy szép csel után Donnelly lőtt a bal kapufa mellé.

49. PERC: Nagy elánnal jött ki az öltözőből a magyar gárda, helyzet egyelőre nem volt ebben a félidőben.

46. PERC: A Debrecen kezdte a második játékrészt, Tisza helyén Seydi folytatja.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Nincs hosszabbítás az első játékrész végén, 0-0-val vonulhatnak szünetre a felek.

44. PERC: Újabb gyors debreceni kontra végén Tisza emelt középre, de az átadás pár centivel elszállt Sidibe feje fölött.

42. PERC: Sidibét ezúttal lesen állította meg a mérkőzés bírója.

39. PERC: Sidibe csúsztatott a 16-oson belül, de a játékvezető már ellene ítélt.

36. PERC: Egy perc alatt két komolyabb gólszerzési lehetőséget puskáz el a Loki, most Bouadla szögletébe Lázár tette bele a lábád az ötös sarkánál, de fölé szállt a játékszer.

35. PERC: Végre valami! Korhut beadását a hosszú oldalon Bódi akrobatikus mozdulattal tűzte kapura, Devlin viszont jól zárta a szöget és kiütötte a lasztit.

33. PERC: Bő fél óra elteltével továbbra sem volt ziccere a magyar csapatnak, nem lesz sétagalopp ez a párharc sem.

30. PERC: Végre valami! Korhut szerzett labdát az ellenfél 16-osán belül, de a magyar középpályást tisztán szerelte Flynn az alapvonalnál.

29. PERC: Az elmúlt percekben visszavettek a tempóból a csapatok, nem sok említésre méltó dolog történik a játéktéren.

26. PERC: A Debrecen első sarokrúgását Bódi végezte el, Devlin pedig könnyedén lehúzta.

22. PERC: Benne van a gól a meccsben, de a félidő felénél járva 0-0 áll az eredményjelzőn.

19. PERC: Lázár tekert a kapu előterébe, a felugró Jovanovic fejesét azonban könnyedén fogta a házigazdák kapusa.

18. PERC: Ezúttal Donnelly húzott el a bal szélen, de a labda ismét Novakovic kezében kötött ki.

16. PERC: Egy gyors ellentámadást követően Tisza kanyarintott a kapu előterébe, ahol Jovanovic fejelt a kapu fölé nem sokkal.

14. PERC: MEKKORA VÉDÉS MÁR MEGINT! A szögletet követően Sidibe csúsztatott a saját kapuja irányába, ahol egy észak-ír játékos stukkolt futtából, Novakovic eszén viszont megint nem tudtak túljárni.

13. PERC: MEKKORA VÉDÉS! Egy tetszetős hazai akció végén Curran tüzelt a 16-os vonaláról, Novakovic azonban hatalmas bravúrral tolta szögletre a jobb alsóba tartó lövést.

10. PERC: A mérkőzés első tíz percében sok az eladott labda debreceni részről a támadó harmadban.

8. PERC: Már többet birtokolja a labdát a DVSC, de komolyabb helyzetet eddig nem sikerült kialakítani.

5. PERC: Először jutott el az ellenfél kapuja elé a Loki, de a debreceniek lövésébe bele tudott vetődni Scannell.

3. PERC: Hosszú indításokkal próbálkozik a meccs elején az észak-ír gárda, egyelőre eredménytelenül.

1. PERC: A pirosban játszó hazai együttes indította útjára a labdát.

Előzetes: Noha a magyar bajnok főpróbája nem sikerült fényesen – mivel pénteken gól nélküli döntetlent követően 11-esekkel kikapott a Szuperkupáért lejátszott találkozón az Újpesttől -, mégis nagy meglepetés lenne, ha nem venné sikerrel első akadályt, mivel az északír csapatok rendkívül gyengén szerepelnek a nemzetközi kupasorozatokban.

A BL selejtezőjében legutóbb 2000-ben fordult elő, hogy győztesen hagyta el a pályát egy északír csapat, párharcot pedig 1984 óta nem nyert a sorozatban. A Cliftonville harmadszor indulhat a legrangosabb európai kupasorozatban, kétszer kettős vereséggel búcsúzott a szlovák Kosice és a skót Celtic Glasgow ellen, az összgólkülönbsége pedig a négy meccsen 1-18 volt. A Cliftonville története során egyetlen párharcból jutott tovább nemzetközi porondon, még 2010-ben a horvát Cibaliát búcsúztatta az Európa Ligában.

A hajdúságiak már hétfőn útra keltek az első, idegenbeli összecsapásra, de nem tartott a csapattal az egyaránt vádlisérüléssel bajlódó Szakály Péter és Kulcsár Tamás, míg Vadnai Dániel eltiltás miatt nem szerepelhet Belfastban.

A továbbjutás azért is fontos, mert a 2. kör párharcainak győztesei már biztosan a főtáblára jutásért küzdhetnek valamelyik sorozatban, ugyanis a 3. fordulóban alulmaradók átkerülnek az Európa Liga-selejtező utolsó, 4. körébe.

A találkozó magyar idő szerint 20.45 órakor kezdődik.