A pályán rugdosódtak a csalódott drukkerek

A spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokság rájátszásnak döntőjében a visszavágót követően a vendég Córdoba jutott fel a Primera Divisionba a Las Palmas ellenében. A hazai szurkolóknál elszakadt a cérna.

Az első, Córdobában lejátszott 0-0-ás döntetlen után a Las Palmas városában elért 1-1 azt jelentette, hogy idegenben szerzett góljával a Córdoba csapata bizonyíthat a következő szezonban a spanyol élvonalban – több mint 40 év után szerepel ismét az első osztályban az együttes.

A szurkolók azért dühödtek fel ennyire, mert Las Palmas a második félidő elején megszerezte a vezetést, amivel egészen az utolsó pillanatig továbbjutásra álltak, ám a 90+10. percben Davila szerencsés – vagy szerencsétlen – gólja mindent megváltoztatott.

Ezek után sokan a pályára rohantak, s helyi beszámolók szerint az egyik vendégjátékosba is belerúgtak, majd ki tudja miért, még a kispad előtt tartott vizüket is ellopták. A játékvezetőket és a focistákat rendőri közreműködéssel kellett kimenekíteni a pályáról.

A hidegzuhany utáni düh érthető, azonban az ilyenfajta agressziót biztosan súlyos következményekkel sújtja a szövetség.