Az Újpesté lett a Magyar Kupa a lutri után

Tizenegyesekkel nyerte meg a Magyar Kupát a lila-fehér csapat. A Diósgyőr a hosszabbítás nagy részében emberhátrányban játszott.

Eredmény – Labdarúgó Magyar Kupa, döntő:

Újpest FC – Diósgyőri VTK 1-1 (1-0) – 11-ESEKKEL 4-3

Vezette: Solymosi Péter (Kispál Róbert, Berettyán Péter)

Újpest: Balajcza – Heris, Anton, Litauszki, Ngawa, Stanisavljevic (Juanan, 80.), Vasiljevic, Simon, Balogh B., Suljic (Nagy, 97.), Kabát (Tshibuabua, 69.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic

DVTK: Radoš – Vadász, Alves, Debreceni (Batioja, 19.), Husić – Kostić, Kádár, Elek (Egerszegi) – Bacsa, Grumić, Gosztonyi (Barczi, 66.). Vezetőedző: Bene Ferenc.

Gólszerzők: Litauszki (7.), illetve Bacsa (90.)

Sárga lap: Gosztonyi (13.), Vasiljevic (16.), Kabát (25.), Elek (35.), Simon (74.), Kádár (81.), Nagy (102.), Balogh (105.)

Piros lap: Kádár (95.)

Nagy küzdelemben szerezte meg a 2013-14-es szezon hazai kupatrófeáját az Újpest. A meccs nagy részében kiegyenlített játék folyt a pályán, de a lilák az utolsó pillanatban kiengedték a kezükből a győzelmet, a Diósgyőr megérdemelten egyenlített a 90. percben.

A hosszabbítás elején megkapta az esélyt az Újpest, hiszen Kádárt kiállították, de a hosszabbításban még nem tudott élni ezzel a lehetőséggel.

Nem úgy a büntetők során, ahol higgadtabbak voltak. Pontosabban Senad Husicnál higgadtabbak. Hiszen csak ő hibázott, holott az egész meccsen remekelt a miskolciak védelmében.

Ilyen a foci, kupagyőztes az Újpest, örülhetnek, hiszen nemrég még az is benne volt a pakliban, hogy lehúzzák a rolót. Megmenekültek, de a licencügy miatt ezzel együtt valószínűleg a kupagyőztes jogán a Diósgyőr indulhat az Európa Liga selejtezőjében.

Az élő közvetítésünk az alábbiakban olvasható.

9. LÖVŐ: Husic – Az égbe lőtte. KUPAGYŐZTES AZ ÚJPEST!

8. LÖVŐ: Simon – belőtte. 4-3!

7. LÖVŐ: Barczi – begurítja. 3-3!

6. LÖVŐ: Tshibuabua – bent van. 3-2!

5. LÖVŐ: William Alves – kapufa… 2-2!

4. LÖVŐ: Litauszki – laposan, 2-2!

3. LÖVŐ: Bacsa – beemeli a pókhálót kiszedni, 1-2!

2. LÖVŐ: Vasiljevic – ő is, 1-1!

1. LÖVŐ: Kostic – belövi, 0-1!

11-eseket se végeztek még el ennyi kommandós előtt. No, de sebaj. Nagy meccs volt, méltó a kupához. Elégedettek lehetünk, most jön a ráadás.

120. PERC: JÖNNEK A 11-ESEK!!

119. PERC: Nagy János lőtt messziről, Rados kipiszkálta szögletre. Borzasztóan nyom az Újpest, de hősiesen védekezik a tíz emberrel játszó DVTK.

118. PERC: Heris lőtt messziről, jöhetett az újabb szöglet. És jöttek a kommandósok. Nem volt rá ok.

117. PERC: Balogh végzett el szögletet, Rados vetődött, és iszonyú messzire kiöklözte a labdát.

114. PERC: Nagyon közel vagyunk a 11-esekhez, Lisszabonban ilyenkor már kettővel vezetett a Real.

Rados húzza az időt. Nem csoda.

111. PERC: Elek le, Egerszegi be. Nincs több csere.

109. PERC: Veszélyes újpesti helyzet, a végén Vasiljevic lőtte rá a pattogó labdát, Rados másodszorra megfogta.

107. PERC: Újpesti helyzetecskével indult a véghajrá. Majd jön egy másik, de Rados lehúzza Simon beívelését.

Vége a hosszabbítás első felének!

105. PERC: Husic lőtt alig mellé 30-ról még a végén.

105. PERC: SÁRGA lap Baloghnak, dumáért.

104. PERC: Bacsa majdnem a kapuba emelte a labdát, de az végül elpattant a bal oldali kapufa előtt.

102. PERC: SÁRGA lap a frissen beállt Nagynak.

101. PERC: Nagy újpesti nyomás, Husic mentett szögletre. Ő egyébként rengeteget dolgozott a meccsen.

Vasiljevic lába begörcsölt, Kostic segít rajta.

97. PERC: Nagy János állt be Suljic helyére. Az újpesti szöglet után kikotorták a diósgyőri védők a labdát.

95. PERC: PIROS LAP! Megfogyatkozott a DVTK. Kádár kapott sárgát, alighanem kezezésért, és mivel neki ez már a második volt, el kellett hagynia a pályát.

93. PERC: Diósgyőri nyomással indult a ráadás, két szögletet is kiharcoltak, igaz, csak az első előtt alakult ki igazi veszély William Alves lőtt fölé.

91. PERC: Elkezdődött a hosszabbítás első félideje!

Ahogyan a Bajnokok Ligája döntőjében, úgy a Magyar Kupa fináléjában is hasonló a koreográfia. Az egyik csapat szinte végig vezetett, majd a legvégén jött az egyenlítés. A kérdés, lesznek itt 11-esek, vagy eldől a hosszabbításban.

VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK! JÖN A HOSSZABBÍTÁS!

91. PERC: Barczi lőtt messziről, kicsit mellé. Micsoda végjáték!! Pazar.

90. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! 1-1! Bacsa Patrik bekotorta közelről a jobbról érkező beadást. Radostól indult a támadás. Szétrobbant a Keleti-pályaudvar felöli kanyar.

89. PERC: Suljic befűzte a védőket, középre passzolt, Balogh továbbadta, Simonnak, ő meg elcsúszott.

Nagyot küzdöttek a felek, erre nem lehetett panasz

87. PERC: Vignjevic eksztázisban ordít a játékosainak. Nagyjából az elejétől fogva ezt tette. Balogh a szögletnél a közönséget hergeli. Érthető.

86. PERC: Diósgyőri szabadrúgás 32 méterre a kaputól. Balajcza lehúzta.

A helyzet fokozódik, kevés ideje maradt a Diósgyőrnek.

81. PERC: SÁRGA lap, Suljic lepattant Kádárról a félpálya közepén.

80. PERC: Csere az újpestieknél: Stanisavljevic helyett Juanan a pályán.

78. PERC: Görögtűz a diósgyőri szektorban. Rejtély, hogy vitték be. Egyébként egyre veszélyesebb az Újpest, ugyanis keményen a kontrára játszik, hisz a DVTK kitámad.

76. PERC: Tshibuabua harcolt a labdáért, levitte az alapvonalig, de a középreadásra nem jött senki.

74. PERC SÁRGA lap Simonnak, későn ért oda.

73. PERC: Most Tomislav Sivicet éltetik a miskolci drukkerek.

Zavarban lévő VIP-esek: újra sz.rházi ugyanis az MLSZ a drukkerek szerint.

70. PERC: Barczi elől mentettek szögletre.

69. PERC: Lejön Kabát, helyére Tshibuabua áll.

68. PERC: Kostic ívelt a kapu elé egy szabadot, Balajcza lehúzta.

A VIP-páholyban masszív és hangos újpesti szimpatizáns mag élvezi a meccset. Szokatlan.

66. PERC: Csere a diósgyőrieknél: Gosztonyi helyett Barczi a pályán.

64. PERC: Újabb újpesti korner, amelynek végén Vasiljevic fejelt kapura, Rados lehúzta.

61. PERC: Egy szöglet után visszajött a labda a mezőnybe, majd Kabát ívelt középre, Vasiljevic fejelt, alig fölé.

60. PERC: Óriási mentés Vadásztól, az első újpesti kontra végén. Majd a szöglet végén elképesztő újpesti helyzet. Az egyik újpesti védő fejelt kapura, de éppen a gólvonalon állt egy másik újpesti, így a labda elhagyta a veszélyzónát. Aztán Simon kavart, ezek az újpest pillanatai.

58. PERC: Gosztonyi lőtt a kapu mellé alig. Nagy ziccer volt.

Nyom a DVTK.

55. PERC: Ngawa és Gosztonyi estek úgy a gyepre, hogy azt hihettük, ott maradnak. Aztán mindketten felpattantak, bár Ngawánál ez kicsit erős megfogalmazás. A lényeg: nem történt baj.

53. PERC: Lassítja a játékot az Újpest. Vagy nem elég pontos, hogy megtartsa a labdát. Heris közben óriásit mentett egy beívelés után. A szöglet is veszélyes volt, de tisztáztak az újpestiek.

51. PERC: Kádár legyintett egy labdaszedő kisfiúnak, amiért az nem adta neki időben a labdát. Nem volt szép. Igyekezett a srác, csak akkorát ordított rá a védő, hogy ijedtében kicsúszott a kezéből a laszti.

50. PERC: Még nem ment át a diósgyőri térfélre az Újpest.

48. PERC: Aktívabban kezd a DVTK, Eleket meggyötörték a 16-oson belül, de nem kapott büntetőt a miskolci csapat. Nem is volt az.

46. PERC: Nem cserélt egyik vezetőedző sem.

46. PERC: Elkezdődött a második félidő!

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. PERC: Suljic teljesen tisztán lőhetett a 16-os előteréből, de nem tette. Vagyis későn. Szöglet lett belőle. Csak aztán lefújta Solymosi.

44. PERC: Elek elég váratlanul szúrta rá a 16-os sarkának közeléből, Balajcza kicsi ijedten követte a labdát.

39. PERC: Mindkét csapat roppant kemény a középpályán. A csontok is koccannak olykor-olykor.

36. PERC: Parádés diósgyőri kontra végén Bacsa adta ki Gosztonyinak, aki balról élesen a kapu mellé lőtt.

35. PERC: SÁRGA lap Eleknek, Kabátot vágta fel.

33. PERC: Diósgyőri szöglet, a lepattanó után Kostic lövésébe ért még bele valaki. Ígéretes volt pedig.

30. PERC: Antont kell nyugtatni, kisebb bunyókezdemény. Nem sokkal később Balajczának kellett belepiszkálnia egy lapos beadásba.

30. PERC: “Sz.rházi” – mondja az újpesti szurkolótábor! “MLSZ” – válaszolja a diósgyőri szurkolótábor. Úgy kábé tízszer egymás után. Dörgő taps a végén. Cifrábbakat is mondanak, azt nem idézzük.

27. PERC: Kabát végzett el szabadot az oldalvonal közeléből, a bal oldalon. Jó megoldást választott, a kapu elé csavarta, Rados azonban kiütötte a labdát.

26. PERC: Nagy diósgyőri helyzet. A szöglet után Vadász elé pattant a labda a 16-oson belül, középen, de a lövése lepattant a “blokkról”.

25. PERC: SÁRGA lap Kabátnak, reklamált is a szabálytalansága után, ezért. Fél perccel később Simon tüzelt onnan, ahonnan az imént Kabát. Fölé-mellé… Jobban pörögnek az újpestiek.

24. PERC: Simon ment el szépen a jobb oldalon, a beadás Balogh fejére érkezett, de nem tudta irányítani a labdát. Maradt a liláknál, egyébként is többet van náluk a labda.

Újpesti gólöröm

Az Újpest eddig nyolc, a Diósgyőr két alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát.

21. PERC: Újpesti kontra, Balogh jó helyzetből kiadta még jobbra Kabátnak, aki éles szögből fölé-mellé suhintott. Több volt ebben.

19. PERC: Cserélt a Diósgyőr: Debreceni helyén Batioja a pályán.

19. PERC: Bacsa száguldott egy labdáért, az utolsó pillanatban szögletre mentettek. Annak végén Elek fejelt, fölé.

16. PERC: SÁRGA lap: Vasiljevic késett el.

A meccset azért kezdték 19 órakor, mert a diósgyőriek kérték, hogy hamarabb kezdődjék: haza akarnak érni időben, holnap ugyanis hétfőt írunk, ami munkanap. Mellesleg hétig lehetett EP-választani, aki inkább arra kíváncsi, IDE kattintson!

15. PERC: Kabátot nyugtatja Solymosi játékvezető, rá is fér. A meccs heve ugye…

13. PERC: SÁRGA lap, Gosztonyi kapta Sulic felvágásáért.

10. PERC: Igyekszik a DVTK! Előbb jobbról, majd balról próbálkoztak a végén Balajcza volt a végállomás, a beadások nem talltak embert.

A diósgyőrieknél is elkél a biztosítás…

A gól után azonnal felsorakoztak a biztonságiak az újpesti szektor elé, mert a drukkerek majdnem áttörték a kerítést örömükben.

7. PERC: GÓÓÓL! Vezet az Újpest! Jobb oldalról tökéletesen elvégzett szabadrúgás érkezett középre, kimozdultak a diósgyőri védők, Litauszki ott maradt, és a kapuba pöccintett. 1-0!

5. PERC: Kabát szabadrúgása 30-ról. Radosnak csemege. Nem sokkal később jobbról adnak középre, de kivágják a vendégek.

4. PERC: Nagyon erőszakosan szerzett labdát az Újpest a középpályán, Balogh adta ki a labdát Antonnak, aki 14 méterről laposan lőtt, Rados megfogta a próbálkozást.

2. PERC: Rögtön szögletet rúghat a DVTK. Némi tétova után ismételhetettek. Kádár fejére szállt a labda, Balajcza jó helyen volt.

1. PERC: Elkezdődött a meccs!

18 óra 58: Kánonban szólt a himnusz a két szurkolótábornak hála. Az újpestiek petárdákat robbantanak, pedig be se hozhatták volna. Sebaj. Futballhangulat!

18 óra 56: Az újpestiek is üzentek egy drapérián: “Mögöttünk a dicső múlt, előttünk a fényes jövő.”

18 óra 51: Egyelőre hangosabbak a diósgyőri drukkerek, akik teljesen megtöltötték a Keleti-pályaudvar felöli kanyart. Az újpestiek valamivel hézagosabban foglalnak helyet átellenben. Mondjuk kicsit furán néz ki így a Puskás Ferenc Stadion, ugyanis a két tábor között lényegében üresek a szektorok. A semleges szurkerek alighanem a Dunán nézik a meccset, vagy követik a Sport24-en, ugyebár.

Az Újpest mindössze egy gólt kapott a sorozatban. Igaz, ez semmit sem számít a döntőben.

18 óra 48: Itt van Dzsudzsák Balázs is a mérkőzésen.

18 óra 37: A meccs előtt két és fél órával még zivatar zúgott végig Budapesten, mostanra viszont kisütött a nap.

18 óra 36: Feleselnek a szurkolótáborok. Ez sem meglepetés.

18 óra 34: “Csak egy nap az élet, csak egy nap és nincsen tovább” – ez olvasható a diósgyőriek drapériáján.

18 óra 31: Csank János noteszével érkezett. Nem meglepetés :)

18 óra 30: Ma egészen biztosan futballhangulat uralkodik majd a stadionban, ez nem kérdés.

Megérkezett Tomislav Sivic a VIP páholyba, családjával nézi ma a meccset
Fotó: Sport24

18 óra 15: A Diósgyőr kapujában Rados kezd, a legnagyobb hiányzó a sérüléssel bajlódó Futács Márkó. Az újpestieknél viszont ott van a kezdőben Kabát Péter.

18 óra: Nem sokkal ezelőtt ért véget az 50. Amatőr Kupa, amelyet 2-1-re a Pilisi LK-Legea nyert a Viadukt Tópart Biatorbágy ellen. A képen a boldog pilisi vezetők.

A pilis vezetők már örülhettek

Az utóbbi évek legjobban várt kupadöntőjét rendezik a Puskás Ferenc Stadionban vasárnap, 19 órától. A Ligakupát már előzőleg megnyerő Diósgyőr, valamint a szezont megmenteni igyekvő Újpest küzd majd a stadionban, “telt ház”, 22 ezer néző előtt.

A telt ház persze egy ideje már idézőjelbe teendő, hisz a nép stadionja félig az összedőlés előtt áll, a szektorok nagy részére már nem lehet leülni. Tulajdonképpen ez a találkozó lesz a búcsúmeccs, bár ezt már sokszor leírhattuk, aztán mégis újabb és újabb mérkőzéseket rendeztek itt.

A diósgyőri drukkerek így indultak Miskolcról

A jegyek szépen és elég gyorsan elfogytak, az érdeklődés hatalmas. Sőt, Tomislav Sivic féléves eltiltása nyomán alaposan felhergelt drukkerek érkeznek a Puskás Stadionba, minimum Miskolcról. A szigorú büntetés és annak körülményei okán viszont nem lennénk meglepve, ha az újpesti szimpatizánsok szolidaritást vállalnának a diósgyőriekkel, az pedig garantált rigmusháborút indíthat el, az MLSZ-nek címezve, természetesen.

A Diósgyőr megpróbált méltányossági kérelemmel utat nyitni Sivicnek a kispad felé, de a szövetség a kérést elutasította. Nebojsa Vignjevic és kollégája szerdán még annak szellemében nyilatkoztak a döntőről, hogy mindketten részesei lesznek, hogy mit mondtak, ide kattintva kiderül. Oké, annyit azért felelevenítünk: mindketten arra utaltak, nem feltétlenül a szép játék lesz a döntő vasárnap este, hanem a győzelem. Arra ugyanis senki nem emlékezik majd, ki hogyan játszott a fináléban.

Mi azért elfogadnánk a jó focit.

Az Újpest esetleges sikere különös helyzetet eredményezne, hiszen jelen állás szerint licencproblémáik miatt a siker nem jogosítaná fel őket arra, hogy a nemzetközi kupában induljanak. A kupagyőzelem ettől függetlenül kupagyőzelem lenne számukra is.