Az Újpest nyert a forduló meccsén

A lila-fehérek 4-2-re győzték le a Pápát az OTP Bank Liga 15. fordulójában.

Remekül indult az alsóházi rangadó, Litauszki már a harmadik percben megszerezte a vezetést a háizgazdának, pár minutummal később azonban Kenesei egalizált.

A félidő delén jött az újabb gyors gólváltás, Simon góljára Présinger válaszolt, így a 31. percben már 2-2 állt az eredményjelzőn.

Simon lőtte csapata második gólját

Még a szünet előtt harmadszor is előnybe került az UTE, Stanisavljević a 43. percben talált a vendég kapuba.

A második félidő elején aztán kettőre duzzadt a vendéglátó előnye, újra Stanisavljević volt eredményes, a Pápa pedig nemhogy egyenlíteni, szépíteni sem tudott a hátralévő játékidőben.

Eredmény – OTP Bank Liga, 15. forduló

Újpest – Pápa 4-2 (3-2)
Szusza Stadion, 1338 néző, v: Becséri

Újpest: Balajcza – Ngawa (Ligot, 90.), Litauszki, Juanan, Balogh B. – Simon K., Eninful, Stanisavljevic, Suljic – Kabát (Tshibuabua, 88.), Lázár B. (Sankovic, 67.)

Pápa: Szűcs L. – Tóth G., Supic, Struhar, Présinger – Quintero (Eszlátyi, 70.), Rodenbücher, Orosz (Nagy T., a szünetben), Tajthy (Németh M., 70.), Arsic – Kenesei

Gólszerzők: Litauszki (3.), Simon K. (28.), Stanisavljevic (43., 50.), illetve Kenesei (7.), Présinger (32.)

Sárga lap: Litauszki (47.), Sankovic (78.), illetve Présinger (27.), Rodenbücher (55.), Nagy T. (57.), Supic (93.)