Messi megoldotta a brazil-argentin vitát

Barcelona-Atlético (barcelona fc, lionel messi, messi, atlético madrid, )

A Spanyol Bajnokság vasárnap esti rangadóján a listavezető Barcelona háromgólos győzelmet aratott a bajnokság második helyén álló, Atlético Madrid felett. Messi már 90 gólnál jár.

A találkozó úgy indult, ahogy szokott: a Barcelona már-már nyomasztó mezőnyfölényben “tikitakázott”, amit a 70-30 százalékos labdabirtoklási arány is megerősített. Aztán a 31. percben Messi hatalmasat hibázott. Az addig jószerivel csak sétálgató argentin visszalépett egy labdáért végre, de nyomban el is vesztette azt. Diego Costa szerelte nemes egyszerüséggel, kiugratta Falcaot, aki állva hagyta Sergio Busquetset és az egész Barca védelmet, majd “megbökte” Valdést. (0-1)

Na ettől felébredt a Barca. Előbb Adriano lőtt a 16-os jobb oldaláról valami elképesztően nagy gólt, majd Sergio Busquets korrigálta a kapott gól előtti rossz helyezkedését még a szünet előtt. (2-1)

A szünetben Messi megihatott egy kávét, mert előbb az 58. percben a 16-oson kívülről (!) lőtt gólt, majd egy védelmi hibát kihasználva a 88. percben ismételt, amivel beállította a végeredményt. (4-1)

Amellett, hogy győzelmével a Barcelona immár 9 pontra növelte előnyét a második Atlético és 13-ra a Real Madrid előtt, több csúcsot is hozott a mérkőzés: ebben az évben a Barca 116. gólnár jár már, ami klubrekord (a spanyol bajnoki csúcsot a Real 119-cel tartja), míg Messi beverte idei 89. és 90. gólját is – amúgy a 200. ligagólja volt az utóbbi. Ezzel egyúttal egy brazil-argentin vitát is lezárt: az állítólag 1979-ben 89 gólt szerző brazil Zicot már biztosan nem akarja senki eredményesebbnek titulálni nála az egy évadban hivatalos mérkőzésen szerzett gólokat illetően.

Primera División, 16. forduló, eredmények:
FC Barcelona-Atlético Madrid 4-1 (2-1) (G.: Adriano (36.), Busquets (45.), Messi (57., 88.) ill. Falcao (31.)