A Lazio nyerte a derbit, kikapott a Milan

lazio roma (lazio, roma)

Ismét nagy meccset játszott a Lazio és a Roma, két piros lapot is kiosztott a játékvezető. A Milan odahaza kapott egy hármast a Fiorentinától.

Hatalmas feszültségben és óriási esőben kezdte el a 137. római derbit a Lazio és a Roma együttese. Mindkét csapat a dobogó alsó fokáért küzd jelenleg, nagy a tülekedés a Juventus mögött a tabellán.

Jobban kezdte a meccset a Roma, már a 9. percben gólt szerzett Lamela révén, a támadó igen erőszakosan harcolta ki magának a helyzetet (0-1).

Óriási potyagóllal egyenlített a hazai csapat: a 35. percben Candreva lőtt messziről, a Roma kapusának kesztyűjén a víz miatt megcsúszott a labda és kikötött a kapuban. Sőt, a 43. percre már a hazai drukkerek örülhettek, ugyanis Miroslaw Klose közelről lőtt a kapuba egy labdát (2-1).

Nagyon hehéz helyzetbe került a Roma, nemcsak a bekapott gól miatt. A 45+2. percben ugyanis De Rossi lekönyökölte Maurit, amiért azonnali pirosat kapott Rocchi játékvezetőtől. A második féidő elején megpecsételődött a Roma sors,a egy védelmi hiba után Mauri lőtt nagy gólt (3-1).

Mauri később még egyszer a középpontba került: kezezett a 85. percben, amiért megkapta második sárga lapját, és kiállították. Aztán a Roma Pjanic 39 méterről elvégzett bombasztikus szabadrúgásaával még szépítette, de a meccset 3-2-re a Lazio nyerte meg.

A játéknap előtt a 14. helyen álló Milan odahaza kapott három gólt a Fiorentinától, így összeszedte 6. vereségét. A Napoli elképesztő meccset vívott a Genoa otthonában. A héten már rúgott egy négyes az EL-be, a Dnipro elleni fordítás alkalmával, most is ez történt.

A Tőzsér Dánielt a 68. percig a soraiban tudó Genoa még 2-1-re vezetett, de a 90. és a 93. percben esett vendégtalálatokkal a Napoli elvitte a három pontot.

Eredmények – olasz bajnokság:

Palermo – Sampdoria 2-0 (0-0)
gólszerzők: Dyabala (51., 72.)

Milan – Fiorentina 1-3 (0-2)
gólszerzők: Pazzini (60.), illetve Aquilani (10.), Valero (38.), El Hamdaoui (87.)

Chievo – Udinese 2-2 (1-1)
gólszerzők: Andreolli (38.), illetve Angella (42., 90.)
piros lap: Danilo (87., Udinese)

Genoa – Napoli 2-4 (1-0)
gólszerzők: Immobile (23.), Bertolacci (56.), illetve Mesto (54.), Cavani (79.), Hamsik (90.), Insigne (93.)

Lazio – Roma 3-2 (2-1)
gólszerzők: Candreva (35.), Klose (43.), Mauri (47.), illetve Lamela (9.), Pjanic (86.)
piros lap: Mauri (87.), illetve De Rossi (45.)

Parma – Siena 0-0

Torino – Bologna 1-0 (0-0)
gólszerzők: D’Ambrosio (66.)